6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Miziński: Niech Zmartwychwstały Pan umacnia nas do powstawania ze śmierci do życia

Ocena: 0
370

„Niech bliskość Zmartwychwstałego Pana otwiera nasze serca i umacnia nas do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężania lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzania codzienności Jego miłosierdziu" – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Bp Miziński zaznaczył, że wchodzimy w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego po przygotowaniu wielkopostnym, przez Wielki Tydzień, Triduum Paschalne, „aby dojść razem z Chrystusem przez Wieczernik, Drogę Krzyżową, Mękę, śmierć, do Zmartwychwstania, do Paschy, która jest przejściem ze śmierci do życia”.

Sekretarz Generalny Episkopatu zauważył, że w tym roku już kolejny raz przeżywamy czas Paschy w trudnych warunkach pandemii, przy różnych obostrzeniach, które sprawiają, że nie wszyscy możemy uczestniczyć w liturgii Kościoła.

Tym bardziej ważne jest, abyśmy ten wymiar duchowy naszego przeżycia Wielkanocy mieli w naszych sercach, i na ile możliwe, uczestnicząc w liturgii, a jeśli nie, łącząc się duchowo poprzez środki społecznego przekazu

– podkreślił hierarcha.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski zachęcił, aby również bezpośrednia łączność z bliskimi była stosowna do ograniczeń, które przeżywamy, by zabezpieczyć nasze zdrowie i życie.

Z drugiej zaś strony, widząc jak wszystko w tym naszym życiu jest zmienne i ulotne, jak słabi jesteśmy, by móc zaradzić temu, co przeżywamy, Jezus Chrystus, Jego Krzyż i pusty grób jawią się jako to, co jest trwałe i niezmienne. Bowiem miłość Boga do człowieka jest niezmienna

– zaznaczył duchowny.

Bp Miziński podkreślił, że nasz Pan po to umarł i zmartwychwstał, aby nam przywrócić życie wieczne utracone przez nasz grzech. „Dlatego też wchodząc w tajemnicę Wielkanocy, chcemy wejść w radość poranka wielkanocnego, a ten trudny czas, który przeżywamy, chcemy wypełnić tą radością i pokojem, które płyną od Chrystusa zmartwychwstałego. I chcemy napełnić nasze serca nadzieją" – dodał.

Niech więc Zmartwychwstały Chrystus, który jest miłością, przyniesie nam wszystkim w tym trudnym czasie pokrzepienie, nadzieję i radość. Niech Jego bliskość otwiera nasze serca i umacnia nas do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężania lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzania codzienności Jego miłosierdziu

– życzył bp Miziński.

Czytaj także:

>>Materiały do pobrania

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter