30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: w posłudze kapłańskiej najważniejszy jest przykład życia

Ocena: 4.8
584

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Podczas przed południowych Mszy Krzyżma biskupi poświęcają oleje używane później m.in. przy udzielaniu niektórych sakramentów. Natomiast księża odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.

 

fot. ks. Mariusz Wedziuk

W diecezji warszawsko-praskiej została ona odprawiona w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Modlitwie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Podczas tej mszy biskup błogosławi oleje chorych, olej katechumenów i poświęca krzyżmo – używane później przez cały rok m.in. przy udzielaniu niektórych sakramentów.

Poświęcamy dzisiaj oleje święte, narzędzia naszej codziennej posługi. Niech nas przepełnia radość i pokora z tego, że Pan nam daje udział w tych misteriach. Każde takie namaszczenie, którego dokonujemy wywiera nadzwyczajne skutki, jest jakby pieczęcią niezmywalną, siłą odradzającą, a my w tym wszystkim uczestniczymy

– mówił w homilii bp Kamiński.

Wielki Czwartek jest także świętem wszystkich kapłanów. Księża podczas Mszy Krzyżma, w obecności biskupa, odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tej posłudze najważniejszy jest przykład własnego życia – podkreślił bp Kamiński.

Dziękuję Bogu za to, że czyni nas swoimi sługami. Dawajmy dobre świadectwo o wypełnianiu swojego powołania. Choćbyśmy się nie wiem jak nagadali, wytaczając całą apologię jak dobre i piękne jest kapłaństwo – nic nie zwojujemy. Natomiast przykład czyniony z miłością i pokorą dokona wszystkiego

– wyjaśniał biskup.

Na koniec homilii ordynariusz warszawsko-praski życzył zebranym kapłanom, aby byli sługami Jezus, na wzór Jego serca miłującego i przebaczającego. Wieczorna Msza święta Wieczerzy Pańskiej również będzie celebrowana w Konkatedrze na Kamionku. Eucharystii o godzinie 18 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter