9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Beskidy: profanacja Krzyża na Trzech Lipkach i dewastacja kapliczki

Ocena: 0
613

W Beskidach doszło do profanacji Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na bielskim wzgórzu Trzy Lipki oraz dewastacji 136-letniej kapliczki w Beskidzie Małym. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

Źródło: Facebook / bielsko.info

Bielszczanin został już zatrzymany. Jak poinformował rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak, śledczy ustalili, że czterdziestolatek odpowiada za zbezczeszczenie Krzyża Trzeciego Tysiąclecia i kapliczki na beskidzkim szlaku papieskim na „Przełęczy u Panienki”. Zdarzenie zakwalifikowano jako profanację kultu religijnego.

Sprawca pochlapał czerwoną farbą płaskorzeźbę poświęconą św. Janowi Pawłowi II i cytat z jego homilii umieszczony na cokole krzyża na Trzech Lipkach. Dzień wcześniej, 30 stycznia br., odkryto dewastację zabytkowej kapliczki w Beskidzie Małym. Rozbity został m.in. obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, uszkodzeniu też uległa oprawa kapliczki, zniszczono otoczenie miejsca.

Wzgórze Trzy Lipki to jedno z najpiękniejszych miejsc Bielska-Białej. Roztacza się stąd niezwykła panorama na miasto i Beskidy. Docierają tu liczne procesje i sprawowane są Msze św. Nieopodal znajduje się klasztor sióstr redemptorystek.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter