26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Ryś: Sakrament bierzmowania jest ogromną szansę ewangelizacyjną

Ocena: 0
432

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a także samo jego przyjęcie jako punkt wyjścia a nie dojścia, stwarza ogromną szansę ewangelizacyjną – podkreślił w niedzielę przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji abp Grzegorz Ryś.

fot. Wikipedia, CC BY-SA 1.0

W dniach 23 – 26 listopada na Jasnej Górze odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, pod hasłem "Bierzmowanie – matura czy inicjacja chrześcijańska?", odbędzie się.

W zaproszeniu na Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji abp Ryś zauważył, że bierzmowanie jest "jednym z trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej".

– Myślę, że wszyscy zgodzimy się co do tego, jak ogromną szansę ewangelizacyjną stwarza przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu, a także samo jego przyjęcie jako punkt wyjścia, a nie dojścia. Niczego nie zamyka, raczej wszystko otwiera w życiu wiary. Choć – i tu pewnie znów wszyscy się zgodzimy – wcale nie musi tak być, i w rzeczywistości naszego Kościoła często nie bywa...Stąd też zatytułowaliśmy nasz Kongres pytaniem: +Bierzmowanie – matura czy inicjacja chrześcijańska?+" – wyjaśnił hierarcha.

Zapowiedział, że obok wykładów, które wygłoszą m.in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella i twórca programu profilaktycznego "Archipelag Skarbów" Szymon Grzelak, w programie kongresu znajdą się warsztaty – podejmujące temat nowych, lecz już sprawdzonych metod pracy z kandydatami do bierzmowania – rekolekcje, oraz ewangelizacyjne wyjście "do młodych częstochowskiego Kościoła".

– Wierzę, że Kongres będzie stanowił też świetną okazję do spotkania ludzi współtworzących środowiska nowej ewangelizacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w katechizację: księżmi, katechetami świeckimi, osobami życia konsekrowanego, animatorami małych parafialnych grup formacyjnych – napisał abp Ryś.

Poprzedni Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbył się w 2015 r. w Skrzatuszu i dotyczył ewangelizacji środowisk wiejskich. Organizatorami kongresu są Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz z archidiecezją częstochowską oraz klasztorem ojców paulinów na Jasnej Górze.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter