13 sierpnia
czwartek
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne

Ocena: 0
189

– Nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne – podkreślił abp Henryk Hoser SAC podczas Liturgii Wigilii Paschalnej koncelebrowanej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

fot. Michał Ziółkowski

W homilii ordynariusz warszawsko-praski zachęcał, aby zawierzyć swoje życie Chrystusowi, który zmartwychwstając wyprowadza człowieka z jego grzechu i śmierci. – Jezus za nas oddał swoje życie, byśmy żyli w Jego Królestwie, które jest szczęściodajne – powiedział abp Hoser.

Duchowny zwrócił uwagę, że ekonomia zbawienia przyniesiona przez Chrystusa opiera się na sakramentach, które są niczym kamienie milowe na drodze ludzkiego życia. – W tych widzialnych znakach Bóg w sposób szczególny jest bliski człowiekowi – zapewnił.

Podkreślając znaczenie Chrztu Świętego arcybiskup przywołał słowa św. Pawła, który mówił, że mamy stać się "nowym stworzeniem", "mamy niejako przyoblec się w Chrystusa". – Chrześcijanin powinien być w tym świecie jasnym znakiem przynależności do Boga. Powinien być czytelnym świadkiem Jezusa, czytelnym poprzez to, co mówi, co robi, co myśli i jakie są jego intencje – podkreślił abp Hoser. Dodał jednocześnie, że dla ucznia Chrystusa przewodnikiem i najwyższym prawem na drodze życia powinna być Ewangelia. – Dzięki niej nie tylko może on żyć szczęśliwie, ale przede wszystkim może odnajdywać Boga – zwrócił uwagę kaznodzieja.

Metropolita warszawsko-praski zachęcał również do czerpania z daru Bożego Miłosierdzia, które otrzymaliśmy dzięki tajemnicy paschalnej. – Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi, byśmy otrzymali nowe życie, życie w wierności, życie w zachwycie Bogiem – zaapelował na zakończenie duchowny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera
«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 12,1-12; Ps 78,56-59.61-62; Mt 18, 21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
13 sierpnia - Parafia konkatedralna Bożego Ciała w Warszawie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter