2 grudnia
piątek
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

1 lipca kolejne rekolekcje "Jezus na Stadionie"

Ocena: 5
4715

13 godzin modlitw, w tym rekolekcje z charyzmatycznym, katolickim kaznodzieją z Ugandy o. Johnem Bashoborą – 1 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejne już spotkanie pod hasłem "Jezus na Stadionie".

fot. Michał Ziółkowski

Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska. Będzie to piąte tego rodzaju spotkanie – w poprzednich latach dwa razy zorganizowano je na Stadionie Narodowym, a dwa – w sanktuarium maryjnym w Licheniu.

Jak mówił w piątek biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC, jest to "nowy format duszpasterski, wprowadzony przez ostatnich papieży". – Tutaj nie do pokonania jest Jan Paweł II, który gromadził ogromne tłumy, jak w Manili na Filipinach – 4 mln ludzi – powiedział arcybiskup.

– Jest to zjawisko, które trzeba poznać, uczestnicząc, bo wszystkie opisy są nieadekwatne, dopóki się nie przeżyje atmosfery, jaka tam się tworzy, gdy tylu ludzi jednocześnie się modli – dodał.

Jak zapowiedział abp Hoser, mottem tegorocznego spotkania będzie fragment Psalmu 89 "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza". Motywem tegorocznych rekolekcji będzie też 50-lecie ruchu charyzmatycznego.

Na spotkaniu obecni będą biskupi diecezji warszawsko-praskiej, a specjalne konferencje wygłosi, zaproszony na ten dzień przez abpa Hosera, o. John Bashobora z Ugandy. Ojcowie paulini przywiozą też na stadion kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która jesienią – w związku z obchodami 300-lecia koronacji wizerunku – rozpocznie peregrynację w diecezji warszawsko-praskiej.

Formularz zapisów na rekolekcje jest dostępny na stronie internetowej Jezusnastadionie.pl. – Zapisy już trwają, zapisanych jest kilkanaście tysięcy osób, cały czas organizują się grupy, szczególnie te spoza Warszawy, które muszą zorganizować autokar, trwa szkolenie wolontariuszy, których zgłosiło się 450 – mówiła na piątkowej konferencji organizująca spotkanie s. Tomasza Potrzebowska.

– Na stadionie staniemy jako naród – w radości, w szczęściu, modląc się za rządzących, za Kościół w Polsce, wielbiąc Boga – dodała jedna ze świeckich organizatorek spotkania Magdalena Plucner. – Będzie zespół muzyczny, który będzie to prowadził, będą flagi, będą tańce – po prostu będzie na bogato. 13 godzin uwielbienia – powiedziała Plucner.

Inny ze współorganizatorów – ks. Rafał Jarosiewicz – zapewniał, że efektem rekolekcji na stadionie są m.in. uzdrowienia. Na piątkowej konferencji prasowej głos zabrało kilka osób, uczestników wydarzenia "Jezus na Stadionie" w poprzednich latach, którzy deklarowali, że dzięki temu m.in. zostali uwolnieni od nałogu nikotynowego, ustąpiły u nich depresja, jąkanie czy nadciśnienie.

W spotkaniu może uczestniczyć każda osoba chętna, która się zapisze i opłaci swój udział. Koszt wejściówek to 60 zł dla uczestników pełnoletnich i 40 zł dla niepełnoletnich, przewidziane są zniżki dla grup.

Podobne wydarzenia w ostatnich latach gromadziły na Stadionie Narodowym ok. 58 tys. osób. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Piątek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9, 27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter