7 marca
niedziela
Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Campus Misericordiae: obchody 3. rocznicy ŚDM

Ocena: 0
233

W sobotę i niedzielę wieczorem mieszkańcy Wieliczki oraz przyjezdni obchodzili 3. rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata, które odbyło się na Campus Misericordiae w 2016 r. w ramach Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W wydarzeniu wziął udział emerytowany metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.

fot. Silar - Praca własna, CC BY-SA 4.0, Link

W sobotę wszyscy uczestniczyli we Mszy świetej w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach, skąd z modlitwą i śpiewem na ustach wyruszyli w uroczystej pielgrzymce na Campus Misericordiae. Pielgrzymom towarzyszyła figura Matki Bożej Loreto.

Po przybyciu na miejsce przeszli oni wspólnie z kard. Stanisławem Dziwiszem przez kopię Bramy Miłosierdzia, przez którą 30 lipca 2016 r. przeszedł papież Franciszek z młodymi z całego świata, rozpoczynając tym samym nocne czuwanie podczas ŚDM w Polsce. Emerytowany metropolita krakowski poświęcił też nowostworzoną Drogę Krzyżową.

- Nie mogło nas tu dzisiaj zabraknąć. Mieszkamy niedaleko i pamiętamy bardzo dobrze te chwile radości i jedności z wierzącymi z całego świata sprzed 3 lat. Cieszymy się, że jest takie wydarzenie, które pozwala się zebrać znów razem i radośnie budować w tym miejscu wspólnotę osób, dla których Bóg jest ważny - powiedziała pani Joanna. Wieczór zwieńczył koncert uwielbienia na scenie plenerowej, podczas którego wystąpił Play&Pray oraz Chór Gospel Voice.

Przez ostatnie lata na Campus Misericordiae stworzono wyjątkową przestrzenią nie tylko dla turystów, ale także dla lokalnej społeczności - działa tu Dom Miłosierdzia i Dom Chleba, z którego Caritas rozwiózł tony żywności dla ubogich. Na chwilę obecną prowadzone są prace budowlane dotyczące Domu Młodych.

- Cieszymy się, że słowa, które usłyszeliśmy tutaj od papieża Franciszka wydają konkretne owoce na co dzień. Myślę, że to też bardzo ważne, że lokalna społeczność pamięta i co roku pod koniec lipca przychodzi, by całymi rodzinami wyznawać wiarę w Boga, a także tworzyć więzi społeczne - ocenił burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Obchody 3. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Brzegach zakończyły się w niedzielę wieczorem. Odprawiona została Msza święta polowa z oprawą muzyczną Chóru „Solnego Uwielbienia”, a po niej na scenie plenerowej dla zebranych wystąpiła największa kapela góralska w Polsce "Mała Armia Janosika".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 marca

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
«Ja jestem Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 2, 13-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ W poszukiwaniu strategii (komentarz tygodnika Idziemy)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter