4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mężczyzną i kobietą stworzył ich

Ocena: 4.65
991

Teoria gender i jej zastosowanie w życiu codziennym w coraz większej liczbie instytucji szkolnych i publicznych powoduje coraz większe zamieszanie i prowadzi do coraz większych absurdów. Stąd również po początkowym entuzjastycznym przylgnięciu do teorii 58 płci (według Facebooka) zaczyna powoli narastać sprzeciw wobec tak kuriozalnych założeń, niepopartych żadną nauką – ani tym bardziej stanem faktycznym.

Już nie tylko hierarchowie Kościoła katolickiego wypowiadają się przeciwko teorii gender, nazywając ją wprost ideologią naszych czasów, ale także osoby świeckie, w tym naukowcy, którzy wzywają do powrotu do zdrowego rozsądku. Katolikom z pewnością dodają odwagi słowa papieża Franciszka, który w książce „Święty Jan Paweł Wielki” określa gender mianem „ideologii, która chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę”. Papież dodaje, że „chodzi tu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością”.

I w tym tkwi cały problem! Ten mianowicie, że ideologie zawsze oderwane są od rzeczywistości, tworząc własne, chwiejne założenia, które następnie siłą narzucane są większości. Ostatnio w Polsce sprzeciwił się temu abp Stanisław Gądecki przy okazji przyjęcia przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości. Dokument ten „praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender”, nadając „takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój” – napisał metropolita poznański.

W Stanach Zjednoczonych o normalność w sferze publicznej walczy bp Thomas Paprocki ze Springfield w stanie Illinois, który wydał w styczniu poradnik duszpasterski na temat diecezjalnych przepisów dotyczących tożsamości płci. Wyjaśnia w nim istniejące przepisy, zgodnie z którymi szkoły i inne instytucje diecezjalne będą uznawać uczniów i dorosłych według płci biologicznej, z którą się urodzili. Zgodnie z tym dokumentem, studenci i dorośli pracownicy lub wolontariusze we wszystkich diecezjalnych instytucjach będą nazywani zaimkami, które odpowiadają ich płci biologicznej, oraz będą korzystać z łazienek i innych udogodnień zgodnie z płcią biologiczną. We wszystkich aktach diecezjalnych będzie również zapisywana płeć biologiczna osoby. „Osoba nie może zmienić swojej płci. Człowiek powinien zaakceptować i starać się żyć zgodnie z tożsamością płciową określoną w chwili urodzenia” – powiedział bp Paprocki. Wydawałoby się, że to sprawa oczywista i nie trzeba na ten temat wydawać specjalnych dokumentów. Ale w USA już tak nie jest. Za wskazanie tychże oczywistych kwestii na bp. Paprockiego spadła lawina krytyki z wewnątrz i z zewnątrz Kościoła. Polscy katolicy zbierają podpisy poparcia dla biskupa pod hasłem: „Nie możesz zmienić swojej płci”.

Jeśli ktoś uważa jednak, że hierarchowie kościelni sprzeciwiają się teorii gender niejako „z urzędu”, to posłuchajmy, co mówią na ten temat naukowcy. „The Wall Strett Journal” w numerze z 14 lutego opublikował obszerny artykuł, w którym biolodzy Colin Wright i Emma Hilton tłumaczą, że naukowo są tylko dwie płcie, męska i żeńska, i nie ma żadnego „spektrum” płci. W związku ze zjawiskiem, że niektórzy mężczyźni mówią, iż „identyfikują się” jako kobiety, a niektóre kobiety mówią, że „identyfikują się” jako mężczyźni, czy w jakiejś innej kombinacji „tożsamości płciowej” „widzimy niebezpieczny i antynaukowy trend w kierunku jawnego zaprzeczania biologicznej płci” – stwierdzają Wright i Hilton. Zauważają, że pojęcie istnienia „spektrum płci” niezależnie od anatomii jest nieracjonalne i nie ma „żadnych podstaw w rzeczywistości”, gdyż u ludzi anatomia rozrodcza jest jednoznacznie męska lub żeńska w momencie urodzenia w ponad 99,98 proc. przypadków.

Dlatego Wright i Hilton apelują do biologów i lekarzy, aby przestali być politycznie poprawni i „stanęli w obronie empirycznej rzeczywistości płci biologicznej”. Jest to apel skierowany do nas wszystkich, jeśli chcemy, by zdrowy rozsądek zwyciężył nad narzucaną nam ideologią.


Idziemy nr 09 (749), 01 marca 2020 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter