20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 3.99199
98450
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów, przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń – tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym – spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. –poinformujcie nas o tym, pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

#Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl

 • Nabożeństwa czerwcowe. Duszpasterstwo Akademickie „Arka” w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 organizuje nabożeństwa czerwcowe przy krzyżu na posesji (obok księgarni), ul. Grochowska 194/196, Warszawa.

 • Warsztaty Muzyki Liturgicznej. W dniach 14-16 czerwca przy parafii MB Królowej Aniołów, ul. Księdza Markiewicza 1, odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Ukryci w Sercu”, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Prowadzenie: Agnieszka Kowalik (dyrygentka chóru i orkiestry FDNT), Małgorzata Wołyniec, s. Aniela Mirosławska MSF (absolwentki UMFC). Zapisy i informacje pod adresem: misjonarki.warsztaty@gmail.com.

 • XXVII Parafiada. Organizatorzy corocznej  Parafiady Archidiecezji Warszawskiej zapraszają proboszczów, księży i siostry odpowiedzialnych w parafiach za grupy młodzieżowe, katechetów duchownych i świeckich oraz rodziny z dziećmi o włączenie swoich podopiecznych w wydarzenie i przybycie na stadion Znicz w Pruszkowie 15 czerwca o godz. 9.30. Wydarzenie jest okazją, aby podziękować przed wakacjami swoim podopiecznym za zaangażowanie i całoroczną posługę w parafiach, wspólnotach i szkołach. W programie: godz. 9.30–10.00 rejestracja zawodników, godz. 10.00–13.00 konkurencje indywidualne, rozgrywki zespołowe, warsztaty i pokazy cyrkowe, godz. 13.30–14.30 wręczenie nagród.  Szczegółowe informacje na stronie: parafiadaaw.pl.

 • Dla ministrantów i lektorów. 15 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy – Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Zgłoszenia do ks. Łukasza Krupy, Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej w praskiej diecezji, mailowo na adres: ks.lukasz.krupa@gmail.com. Autokar będzie podstawiony na parking przy parafii NSPJ w Starej Miłośnie, ul. Borkowska 1, Warszawa-Wesoła o godz. 8.00. Można zostawić na parkingu parafialnym samochód. Koszt pielgrzymki: 30zł. Program: https://lso-diecezja-lublin.pl/x-ogolnopolska-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow/

 • Nie do wiary! 15 czerwca w godz. 11.00-20.00 Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik zaprasza na PGE Narodowy na 27. Piknik Naukowy. W programie m.in. samodzielne eksperymentowanie, zadania konstruktorskie, rozmowy z naukowcami, najdziwniejsze zjawiska, spektakularne pokazy, najnowsze nowinki naukowe oraz propozycje ponad stu wystawców z kraju i zagranicy. Wstęp wolny. 

 • Koncert powarsztatowy. Parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, ul. Gorlicka 5/7, zaprasza 16 czerwca o godz. 13.00 na Mszę Świętą i koncert finałowy uczestników warsztatów śpiewu liturgicznego prowadzonych przez Pawła Bębenka i Mateusza Szadziula. Wstęp wolny.

 • Po co sakramenty? Kościół Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim zaprasza na kolejne katechezy z cyklu „Wierzę. Myślę. Pytam”, prowadzone przez ks. dr. Krzysztofa Mętlewicza: 16 czerwca – Sakramenty uzdrowienia (pokuta, namaszczenie chorych), 23 czerwca – Sakramenty w służbie komunii (małżeństwo, kapłaństwo) i sakramentalia. Katechezy w  kościele  górnym po Mszach Świętych o godz. 12.30 i 18.30.

 • Turniej ministrantów. Parafia św. Marii Magdaleny w Warszawie zaprasza na Letni Turniej Piłki Nożnej dla Ministrantów, który odbędzie się 16 czerwca (niedziela) w godz. 8.00-12.30 w OSiR Targówek, ul. Łabiszyńska 20. Do udziału zaproszone są drużyny ministrantów (w kategorii: klasy I-IV i klasy V-VIII) ze wszystkich parafii diecezji warszawsko-praskiej. Przewidziano puchary i drobne upominki dla każdego uczestnika. Opiekunowie zgłaszają drużyny telefonicznie: 604 441 141, lub mailowo: oleinho11@gmail.com, do 12 czerwca. Regulamin i formularz zgłoszenia na: diecezja.waw.pl. 

 • Obłóczyny. W niedzielę 16 czerwca o godz. 12.30 w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie po raz pierwszy przyjmą strój duchowny. Kard. Kazimierz Nycz włączy ich również do grona kandydatów do święceń.

 • Dla małżeństw. Wspólnota Małżeństw przy parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61, zaprasza na spotkanie formacyjne: „Zachwycić się sobą na nowo? Tak! Z Duchem Świętym”. Konferencję wygłoszą Małgorzata i Tomasz Kiluk - szczęśliwi małżonkowie i rodzice a także absolwenci Studium Teologii dla Świeckich w Instytucie Teologicznym w Białymstoku. Spotkanie 16 czerwca o godz. 14.00 w Kaplicy Akademickiej (wejście od str. Domu Parafialnego). 

 • Koncertowo. 17 czerwca o godz. 19.30 na Scenie Stygmat w Sali widowiskowej dolnego kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie, Pl. Grzybowski 3/5 zabrzmią młodzi wykonawcy Maria Belica i Daniel Mieczkowski – muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wstęp na koncert „barwy fletu i skrzypiec” jest wolny. 

 • Biblia pisarzy. 18 czerwca odbędzie się promocja książki ks. prof. Marka Starowieyskiego – „Biblia pisarzy” (Wydawnictwo Marek Derewiecki). O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Plac Grzybowski 3/5, a po niej odbędzie spotkanie. Najnowsza książka wybitnego polskiego patrologa i znawcy starożytnego chrześcijaństwa stanowi antologię utworów poetyckich i dzieł epickich. Jest zbiorem tekstów związanych z fragmentami biblijnymi.

 • Rozmowy Wiarygodne. 18 czerwca o godz. 19.00 kino Kurtyna przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku, ul. Armii Krajowej 24, zaprasza na spotkanie z prof. Wojciechem Roszkowskim. Rozmowę „Fałszywe proroctwa. Kiedy Europa obudzi się z letargu?” poprowadzi Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina w godzinach otwarcia.  

 • W Dniu Ojca. Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany oraz ks. Wojciechem Drozdowiczem – proboszczem parafii bł. E. Detkensa, zapraszają 23 czerwca w godz. 10.00-15.00 na rodzinny piknik z okazji Dnia Ojca, ul. Dewajtis 3. 

 • Medytacje u Benedyktynek. 23 czerwca o godz. 18.00 w kościele Sakramentek św. Kazimierza, rynek Nowego Miasta 2, odbędzie się czerwcowa medytacja gregoriańska In Honorem Santci Joannis Baptistae, ku czci św. Jana Chrzciciela. Śpiew – schola gregoriańska Vox Clamantis. 

 • Credo in Ecclesiam. W ramach cyklu spotkań formacyjnych Credo in Ecclesiam, które raz w miesiącu odbywają się w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Pl. Grzybowski 3/5, wygłaszane są konferencje dotyczące Kościoła. 25 czerwca, o godz. 19.00 spotkanie z ks. Tadeuszem Sową, w sali widowiskowej (Scena Stygmat) w podziemiach kościoła (wejścia pod arkadami).

 • U Gietrzwałdzkiej Pani. XVIII Piesza Pielgrzymka w Intencji Rodzin, z Łomianek do Gietrzwałdu odbędzie się w dniach 30 czerwca – 6 lipca. Pielgrzymka pod hasłem „Matka Boża Pani Gietrzwałdzka zasłuchana w Słowo Boże” wystartuje z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach k. Warszawy, a zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Informacje i zapisy: Urszula: 513 161 276, Stanisława: 662 290 997.  Pielgrzymka organizowana pod patronatem abp. Józefa Górzyńskiego.

 • Sprzedaż alkoholu. Aby wziąć udział w konsultacjach w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w stolicy należy do 30 czerwca przyjść na jedno ze spotkań konsultacyjnych organizowanych przez Ratusz: 3 czerwca o godz. 17.30 w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury, Pasaż Wiecha 4; 4 czerwca o godz. 17.30 w Centrum Lokalnym Żoliborz, ul. Rydygiera 6b; 5 czerwca o godz. 17.00 w Domu Kultury Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28. Namiot z konsultacjami będzie można odwiedzić 15 czerwca w godz. 14.00-17.00 na Letniej Scenie Włochy w Parku Kombatantów oraz 22 czerwca w godz. 13.00-16.00 na Wiankach nad Wisłą w Multimedialnym Parku Fontann. Opinię można też przekazać elektronicznie, poprzez wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem: konsultacje.um.warszawa.pl/alkohol.  

 • O trzeźwość narodów. W dniach 1-14 lipca Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła organizuje 40. Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Trasa z Warszawy do Miejsca Piastowego to ok. 400 km. Rozpoczęcie: 1 lipca Mszą św. o 15.00 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, ul. Świętojańska 8. Zapisy i kontakt: ks. Maksymilian Michcik CSMA, tel: 505144042, e-mail: maks.michalita@gmail.com. 

 • Dla młodych. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na  wspólny wyjazd na Festiwal Życia w Kokotku - największy chrześcijański festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie m.in. koncerty polskich gwiazd, tematyczne warsztaty, ciekawe konferencje czy ekstremalnie przełajowy Bieg Festiwalowicza. Oprócz tego – codzienne Msze święte, plenerowe nabożeństwa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd z diecezji warszawsko-praskiej 8 lipca o godz. 10.00. Powrót 14 lipca, około godz. 19.00. Szczegółowe informacje: ksm@florianska3.pl.

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • każda trzecia niedziela miesiąca ok. godz. 20:00 (po Mszy wieczornej o godz. 19:00).
  Katechezy dla dorosłych. Kościół Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach, ul. 3 Maja 40/42.
   
 • każda druga niedziela miesiąca o godz. 12.30
  W paulińskim kościele Ducha Świętego, ul. Długa 3 w Warszawie, będącym diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, sprawowana jest Msza Święta z błogosławieństwem dla małżonków proszących o potomstwo i spodziewających się narodzin dziecka, wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 

   
 • wtorki i czwartki o godz. 20.00
  Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Przychodzą różne chwile zwątpienia, kryzysów i smutków w wierze, także z powodu grzechu. W tej ciemności Jezus przychodzi i wyciąga nas do światła swojej miłości, otwierając przed nami drogę nawrócenia i podążania we wspólnocie, gdzie „drugi jest Chrystusem”.
   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Harcerki i harcerze ze wszystkich organizacji skautowych zaproszeni są na cykliczne spotkania w w katedrze WP, ul. Długa 13/15. Eucharystia o godz. 18.00, potem spotkanie zakończone agapą. 
   
 • każdy drugi piątek miesiąca, w godz. 19.00-21.00
  Na pustyni. Masz trudny czas? Problemy cię przerastają? Nie umiesz dobrze rozeznać? Przyjdź na adorację w ciszy: przy ul. Dobrogniewa 6 w Warszawie w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Na miejscu możliwość spowiedzi oraz rozmowy z księdzem lub siostrą. Więcej informacji i zgłoszenia u s. Lilianny, tel. 731 756 561.
   
 • każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 19.00
  Od 21 listopada kościół Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie zaprasza do parafialnego kina Kurtyna na cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, który poprowadzi Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Pierwszym gościem cyklu był ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, który mówił o wyzwaniach Kościoła i Ojczyzny po Synodzie i ostatnich wyborach. Wstęp wolny. 
   
 • 1 i 3 wtorki miesiąca o godz. 19.00
  Duszpasterstwo Młodych Małżeństw zaprasza małżeństwa do 5 lat stażu do wspólnej formacji. Spotkania odbywają się w kościele Świętego Krzyża w Warszawie w salce św. Rocha (wejście od ul. Traugutta). Tematy spotkania dotyczą zarówno treści teologicznych, jak i psychologicznych, które mają pomóc budować relację.
   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.

   
 • we wtorki i czwartki
  Angielski dla seniorów.  Bezpłatne zajęcia językowe dla seniorów odbywają się w Legionowie we wtorki w godz. 12.30-14.00 lub w czwartki w godz. 9.00-10.30 w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

   
 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego
  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

   
 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II
  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
 • środy po Mszy św. o godz. 18.00
  Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu, na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. 

 • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2.

 • każda sobota 
  Nabożeństwo do Patronki Warszawy.
  W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, ul. Świętojańska 8, w każdą sobotę odprawiane jest o godz. 19.15 – nabożeństwo przed cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Prośby i podziękowania do MB Łaskawej oraz Różaniec – jedna część. Następnie o godz. 20.00 – Msza Święta w intencji próśb i podziękowań Pani Łaskawej.

 • Nabożeństwa do świętych. Parafia św. Antoniego z Padwy w Warszawie, ul. Senatorska 31 zaprasza na nabożeństwa stałe przy relikwiach świętych. W każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa ze św. Franciszkiem z Asyżu o nowe i święte powołania do służby w Kościele. We wtorek o godz. 8.00 i 18.00 Eucharystia w intencjach powierzanych św. Antoniemu z Padwy. W środy modlitwa ze św. Janem Pawłem II w intencji rodzin, a zwłaszcza rodzin zmagających się z problemem bezdzietności. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z bł. Hanną Chrzanowską za parafian, służbę zdrowia i uchodźców. W piątek po Eucharystii o godz. 18.00 modlitwa ze św. José Sánchezem del Río w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza doznających przemocy. W niedzielę o godz. 20.00 Msza Święta z bł. Pier Giorgio Frassatim w intencji studentów, grupy modlitewnej Towarzystwa Ciemnych Typów, której współzałożycielem był wspomniany święty, sportowców i miłośników gór.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 czerwca

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
w którym wołamy: «Abba, Ojcze».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter