29 marca
środa
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.46879
73565
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń - tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym - spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. itd. - poinformujcie nas o tym pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

 • #Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl
 • Wielkopostne spotkania. Sanktuarium i Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, ul. Hozjusza 2 zaprasza duszpasterstwa akademickie na Wielkopostne Spotkania z bł. ks. Jerzym Popiełuszką, które będą organizowane w wielkopostne wtorki od 18.30 przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Koszt udziału w spotkaniu – 10 zł od osoby. W programie: wieczorne zwiedzanie Muzeum ks. Popiełuszki prowadzone autorską ścieżką, wizyta w kaplicy z relikwiami męczeństwa, wspólna modlitwa, spotkanie przy herbacie w mieszkaniu ks. Popiełuszki, pokaz nieznanych filmów archiwalnych i dyskusja o wartościach. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wcześniej zgłosić grupę (8-30 osobową) mailem: muzeum@muzeumkspopieluszki.pl lub telefonicznie (Paweł 500 333 619 lub Magda 530 333 058). Liczba miejsc ograniczona.

 • Gorzkie Żale. W kościele seminaryjnym w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w każdą środę Wielkiego Postu po Mszy św. celebrowanej o godz. 18.30 odprawiane są Gorzkie Żale.

 • Wielkopostne Msze Nikodemowe. W bazylice św. Krzyża w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 3, w każdy czwartek Wielkiego Postu sprawowane są o godz. 19.00 Wielkopostne Msze Nikodemowe. – Obrazem człowieka szukającego prawdy jest Nikodem, który przyszedł do Jezusa w nocy swojego życiowego zagubienia. Warto uczynić jego rozmowę z Jezusem przedmiotem głębszej refleksji, na którą zapraszamy – zachęcają do uczestnictwa pracujący w parafii kapłani ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Po Eucharystii o godz. 19.30 Adoracja Krzyża Świętego.

 • Dominikański post. Parafia św. Dominika, ul. Dominikańska 2 na warszawskim Służewie zaprasza do włączenia się w inicjatywę „Post. Życie ma smak”. Akcja polega na wybraniu jednego dnia w Wielkim Poście, aby we wspólnych intencjach pościć o chlebie i wodzie. Msza św. za uczestników będzie odprawiana w parafii św. Dominika, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00. Zgłoszenia internetowe: www.idz.do/smak.

 • Konsultacje o stołecznej przestrzeni. Powstaje projekt uchwały krajobrazowej dla Warszawy, który uporządkuje przestrzeń miejską. Konsultacje społeczne rozpoczną się 24 lutego i potrwają do 31 marca. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat m.in. reklam, małej architektury czy ogrodzeń. Uwagi zbierane są pod adresem email: krajobrazowa@um.warszawa.pl.

 • Rekolekcje z ks. Sawielewiczem. W parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, ul. Pl. Grzybowski 3/5, rekolekcje od 26 do 29 marca będzie głosił ks. Teodor Sawielewicz, prowadzący kanał „TeoBańkologia". W niedzielę nauki na wszystkich Mszach św. (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30), a od pon. do śr. na Eucharystii o godz. 9.00, 17.00, 18.30.

 • XXXI Koncerty Pasyjne. W bazylice św. Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3 w Warszawie, w niedziele o godz. 17.00 odbywają się koncerty pasyjne: 26 marca wystąpi Chór Bazyliki Świętego Krzyża Sursum Corda, 2 kwietnia Warszawski Chór Chłopięcy, Zespół Orkiestrowy Wydziału Edukacji Muzycznej Chóralistyki i Rytmiki. 

 • Diecezjalna Droga Krzyżowa. W diecezji warszawsko-praskiej Droga Krzyżowa z udziałem bp. Romualda Kamińskiego i bp. Jacka Grzybowskiego będzie miała miejsce 31 marca. Wyruszy ok. godz. 18.45 z parafii św. Patryka, ul. Rechniewskiego 14 (po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00) , przejdzie ul. Rechniewskiego, Umińskiego, Kapelanów Armii Krajowej, do kościoła św. Jana i Pawła. Zakończenie ok. godz. 20.40. 

 • Adoracja Krzyża. Klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zapraszają do kościoła seminaryjnego, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, na Wielkopostne Adoracje Krzyża w dniach: 31 marca, godz. 20.00-22.00.

 • Koncert pasyjny na Grochowie. Koncert „Pozwól mi twe męki śpiewać...” w wykonaniu Chóru Cantores Reginae odbędzie się 1 kwietnia o godz. 19.30 w kościele Nawrócenia Św. Pawła Apostoła ul. Kobielska 10. 

 • Niedziela Palmowa. W diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński będzie przewodniczyć Eucharystii 2 kwietnia o godz. 10.00 oraz 13.00 w par. św. Jana i Pawła, ul. Kapelanów Armii Krajowej 2; bp Jacek Grzybowski o godz. 8.00 w kaplicy s. dominikanek w Zielonce. W archidiecezji warszawskiej kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczyć Mszy Świętej o godz. 11.00 w par. Wniebowstąpienia  Pańskiego, al. KEN 101. 

 • Rekolekcje u dominikanów. Rekolekcje „ostatniej szansy” w kościele św. Jacka w Warszawie, ul. Freta 10, od Niedzieli Palmowej 2 kwietnia do Wielkiej Środy 5 kwietnia wygłosi o. Jacek Pietrzak OP. W niedzielę Msze św. z nauką o godz.: 16.00, 18.00, 19.30, 21.30, a od poniedziałku do środy o godz. 12.00 i 18.00.

 • Dla związków niesakramentalnych. Wielkopostne spotkanie „Czas nadziei” dla osób żyjących w cywilnym związku małżeńskim, niemogących zawrzeć małżeństwa sakramentalnego, odbędzie się 2 kwietnia w godz. 17.00 – 18.00, w kaplicy przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie.

 • Modlitwa przed ŚDM. Kolejne z cyklu spotkań "Modlitwa Warszawy" odbędzie się 3 kwietnia o godz. 20.00 w parafii Najświętszego Zbawiciela, przy stołecznym pl. Zbawiciela. W programie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.

 • "Modlitwa Warszawy". Adoracja i uwielbienie - comiesięczne spotkania w drodze na ŚDM w Lizbonie: godz. 20, par. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie 2023: 3 kwietnia, 8 maja, 5 czerwca

 • Triduum Paschalne w warszawskich diecezjach - szczegółowa rozpiska uroczystości na Triduum Paschalne 2023. 

 • Centralna Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek o godz. 20.00 sprzed kościoła akademickiego św. Anny, w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 68, wyruszy Centralna Droga Krzyżowa. Nabożeństwo poprowadzi kard. Kazimierz Nycz.

 • Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. Parafia bł. Władysława z Gielniowa w warszawie, ul. Przy Bażantarni 3, zachęca do udziału w Nowennie do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, od Wielkiego Piątku do soboty w oktawie Wielkanocy

 • Wizyta świąteczna. Bp Romuald Kamiński będzie uczestniczył 4 kwietnia o godz. 14.00 w spotkaniu przedświątecznym w Urzędzie m.st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Północ, ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 15.

 • Konserwatorium o Prymasie. W archikatedrze warszawskiej, ul. Świętojańska 8, odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19.30 kolejny wykład z cyklu „Błogosławiony Prymas Tysiąclecia mówi do nas” pt. O nocy ducha.

 • Rekolekcje maryjne. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie, ul. Zagłoby 37 zaprasza na 33-dniowe Rekolekcje Zawierzenia Maryi, które rozpoczną się 10 kwietnia (w poniedziałek wielkanocny), a zakończą się w dniu odpustu parafialnego, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej 13 maja. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami Fundacji Tota Tua, w Niedzielę Palmową 2 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 12.00 w górnym kościele.

 • Przystanek Jezus na Marymoncie. Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie, ul. Gdańska 6a, zaprasza 15 kwietnia młodzież na Przystanek Jezus. W programie o godz. 14.30 świadectwa, integracja, w tym zabawa z wodzirejem, o godz. 18.00 Msza św. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem, którą poprowadzą ewangelizatorzy i muzycy.

 • Kobiece spotkania modlitewne. Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na cykl spotkań dla kobiet w roku 2022/2023 „Droga życia duchowego: jak dojść do zjednoczenie z Bogiem” prowadzony przez dr Iwonę Zielonkę. Terminy spotkań: 15 kwietnia, 20 maja, 17 czerwca. Program: 9.45 konferencja, 11.00 Msza święta w intencji kobiet w bazylice w Niepokalanowie (transmisja on-line), 12.15 warsztaty, modlitwa wstawiennicza, 13.15 zakończenie. Możliwość uczestnictwa on-line (dla osób z daleka). Szczegółowe inf. kobietyboga@gmail.com lub www.facebook.com/swietoscwzwyczajnosci.

 • Spektakl dla młodych. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza w ramach Warszawskiego Laboratorium Wiary, dzieci i młodzież licealną oraz studentów do odbierania biletów na sztukę: „Mój syn Maksymilian” w reż. Marcina Kwaśnego, która odbędzie się 22 kwietnia o godz. 11.00 w Teatrze Roma w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49. Zaproszenia można odbierać przy ul. Miodowej 17/19 w księgarni katolickiej pon.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-15.00 lub w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży pon.-pt. w godz. 9.00-14.00.
 •  
 • Chrześcijańskie Granie. Zakończyło się głosowanie na piątkę finalistów tegorocznego koncertu Debiuty. Na scenie XII Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 23 kwietnia, wystąpią: White Deer, Sylwia Piotrowska, TELEO, NSA oraz Stejm. Wydarzeniu patronuje tygodnik Idziemy.
 • Mińska pielgrzymka rowerowa. Parafia św. Antoniego, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54 w Mińsku Mazowieckim zaprasza do zapisów na czwartą Mińską Pielgrzymkę Rowerową. Tym razem do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej w dniach 10-15 sierpnia br. Trasa liczy ok. 450 km, koszt ok. 650 zł. Więcej inf. na 797 480 239 lub e-mail: minskapielgrzymkarowerowa@gmail.com.

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • każda niedziela Wielkiego Postu
  O 17.00 w Radiu Maryja 89,0 FM transmitowane są Gorzkie Żale z polskich sanktuariów.
   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.
   
 • wtorki godz. 16.00
  Seria świadectw. Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie zaprasza do obejrzenia nowej serii świadectw pt. „Pogaduszki na strychu”. Uczestnicy opowiedzą o początkach budowania relacji z Jezusem. Odcinki na fanpage na Facebook: www.facebook.com/wpraga.
 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego

  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • środy po Mszy św. o godz. 18.00
  Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. Pierwsze spotkanie 20 października o godz. 19.00. W programie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a konferencję inauguracyjną wygłosi ks. dr Zbigniew Grochowski, doktor nauk biblijnych i archeologii, wykładowca Pisma świętego i języków biblijnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

 • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2. Najbliższe spotkanie

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • Kursy przedmałżeńskie w archidiecezji warszawskiej
  Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej

 • każda druga niedziela miesiąca:
  Spotkania dla młodych. Parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Piotra Wysockiego 8 w Warszawie zaprasza 12 lutego o godz. 16.45 wszystkich młodych, odkrywających drogę życiową i szukających swojego miejsca w Kościele, na spotkanie z Pismem Świętym i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwa odbywa się w domu katechetycznym parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Środa, V tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym
zatrzymują słowo Boże.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter