7 czerwca
środa
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 4.14066
77957
Fot. pixabay.com/CCO

Odpowiadając na prośby Internautów przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń - tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym - spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. itd. - poinformujcie nas o tym pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

#Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl
 

 • Rekrutacja do seminarium. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczyna rekrutację kandydatów na rok akademicki 2023/2024. Będzie prowadzona od 1 czerwca do 8 września. Mężczyźni, którzy chcą rozpocząć formację, powinni w ramach rekrutacji dostarczyć wymagane dokumenty – ich wykaz znajduje się na stronie www.wsddwp.edu.pl/rekrutacja - umówić się na rozmowę z przełożonym seminarium (tel. 515 23 23 27 lub e-mail: kontakt@wsddwp.edu.pl) oraz zarezerwować jeden z terminów na spotkanie z psychologiem (15 lipca o godz. 10.00 lub 26 sierpnia o godz. 10.00).
   
 • Konserwatorium o Prymasie. W bazylice archikatedralnej w Warszawie, ul. Świętojańska 8 odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.30 spotkanie „Tęsknota za Niebem” z cyklu konserwatoriów „Błogosławiony Prymas Tysiąclecia mówi do nas”.
   
 • Spotkanie młodych. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie zaprasza 8 czerwca o godz. 18.00 na czwartkowe spotkania młodych. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze warszawsko-praskiej. Na wydarzenia zapraszani są goście specjalni, integracja przy kawie/herbacie.
   
 • Wieczór Uwielbienia. Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance, ul. Wawrzyniecka 149 zaprasza 8 czerwca o godz. 17.00 na przykościelne błonia, gdzie odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Wstęp wolny.
   
 • Piesza Pielgrzymka. VI Piesza Pielgrzymka z parafii św. Wawrzyńca w Gliniance do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie odbędzie się 10 czerwca. W planie: 7.00 – błogosławieństwo na rozpoczęcie pielgrzymki, 15.30 – Msza św. w Wielgolesie. Trasa długości 27 km. Dojazd do Glinianki autobusami linii L20 i 720. Możliwość powrotu z Wielgolasu do Glinianki autokarami. Zapisy dla chętnych pod nr. tel. 881 735 553. Koszt przejazdu powrotnego 15 zł. 
   
 • Koncerty na Bielanach. Akademia Katolicka w Warszawie i Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce" zapraszają 11 czerwca o godz. 16.00 do auli im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce w Warszawie, ul. Dewajtis 3 wej. B na koncert Daniela Strządały - absolwenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, z cyklu „Koncerty Organowe na Bielanach”. W repertuarze: I – część barokowa: 1. J. S. Bach – Toccata, adagio i fuga C-dur BWV 564 2. G. Ph. Telemann – Ciaccona z VI kwartetu paryskiego e-moll (oprac. D. Strządała), II – część romantyczno-późniejsza: 3. R. V. Williams – Rhosymedre 4. L. Vierne – Finał z III Symfonii fis-moll op. 28 5. D. Strządała – Cantabile e Toccata festiva (improwizacja). Wstęp wolny.
   
 • SKM-ką nad Zalew. Od 11 czerwca nad Zalew Zegrzyński będzie można dojechać od strony południowej warszawską Szybką Koleją Miejską S4. Z Wieliszewa zostaną wydłużone wybrane kursy linii. W dni powszednie z Warszawy do Zegrza będzie można dojechać, co ok. godzinę. W ciągu dnia będzie to 19 pociągów, tyle samo będzie wracało z Zegrza do Warszawy. Dzięki temu dogodny dojazd do stolicy zyskają mieszkańcy Wieliszewa, Zegrza i okolic.
   
 • Wykład z bioetyki. W parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 23 odbędzie się 11 czerwca o godz. 10.10 wykład „Co Kościół naucza o ochronie ludzkiego genomu?" Prelekcję wygłosi ks. mgr Marcin Uhlik z Instytutu Biologii Ewolucyjnej UW.
   
 • Wprowadzenie relikwii. Kard. Kazimierz Nycz wprowadzi 11 czerwca do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 relikwie bł. Zofii Czeskiej, prezentki w 10 rocznicę jej beatyfikacji. W programie: 11.30 występ wokalno-instrumentalny artyści dla Matki Zofii, 12.00 wprowadzenie relikwii bł. Zofii Czeskiej, 12.05 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego.
   
 • Msza „bitowa”. Parafia św. Huberta w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 23 zaprasza 11 czerwca o godz. 18.00 na Mszę Świętą bitową z udziałem zespołu Trapiści oraz koncert uwielbienia.
   
 • Eucharystia w intencji potomstwa. Diecezjalne Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie, ul. Długa 3 zaprasza 11 czerwca o godz. 12.30 na Mszę Świętą w intencji małżeństw oczekujących na potomstwo. W czasie Eucharystii małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
   
 • Kurs do bierzmowania. KSM Archidiecezji Warszawskiej organizuje kurs do bierzmowania dla osób 20+ na który składa się 10 spotkań. W programie: katecheza, świadectwo, modlitwa, wymiana doświadczeń. Zgłoszenia: warszawa@ksm.org.pl. Inf. ks. Kamil Falkowski, tel. 790 542 967.
   
 • Spotkania o wierze. Parafia Wszystkich Świętych w Warszawie, ul. Pl. Grzybowski 3/5 zachęca do udziału w cyklicznych spotkaniach Wspólnoty Młodych Małżeństw. Najbliższe 14 czerwca o godz. 19.00 w kawiarni w podziemiach kościoła. Wejścia pod arkadami. Zgłoszenia pod adresem e-mail: wszyscyswieci.malzenstwa@gmail.com. Z kolei 11 czerwca o godz. 12.30 i 18.30 po Mszach św. odbędzie się konferencja ks. Krzysztofa Mętlewicza „Co Kościół wie o seksualności?” z cyklu wykładów „Wierzę. Myślę. Pytam”.
   
 • Wieczór uwielbienia. Parafia św. Anny w Warszawie-Wilanowie, ul. Kolegiacka 1 zaprasza 15 czerwca od godz. 21.00 do 24.00 na Wieczór Uwielbienia. W programie: 21.00-22.00 modlitwa prowadzona z zespołem muzycznym Wojowników Maryi, 22.00-24.00 modlitwa w ciszy.
   
 • Głosowanie na wydarzenie. Do 15 czerwca internauci mogą głosować na Wydarzenie Historyczne Roku, wskazując swoje typy z listy 15 laureatów na www.whr.muzhp.pl.
   
 • Konkurs diecezjalny. W czerwcu br. roku nastąpi zakończenie finału konkursu diecezjalnego z okazji 30-lecia diecezji warszawsko-praskiej: „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?”, który sprawdzi wiedzę młodych o św. s. F. Kowalskiej, bł. H. Chrzanowskiej, bł. ks. I. Kłopotowskim oraz bł. ks. J. Stanku. Uczniowie kl. 6-8 spotkają się 6 czerwca na zmaganiach konkursowych w gminie Wiązowna, w Szkole Podstawowej w Malcanowie. W programie: godz. 10.00 – przywitanie uczestników etapu diecezjalnego i ich opiekunów, godz. 10.15 – rozpoczęcie testu konkursowego, godz. 11.00-12.30 – słodki poczęstunek i zwiedzanie miejsc związanych z bł. H. Chrzanowską, ok. godz. 12.45 – spotkanie z bp. Romualdem Kamińskim i Januszem Budnym wójtem gminy Wiązowna, ok. godz. 13.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dojazd do Malcanowa – autobus linii 720 z Ronda Wiatraczna o godz. 8.45, a powrót z Malcanowa o godz. 13.52. Natomiast uczniowie kl. 0-5 biorący udział w konkursie plastycznym „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?” spotkają się na rozdaniu nagród 16 czerwca w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 o godz. 11.00 z bp. Romualdem Kamińskim. Lista zwycięzców i wyróżnionych dzieci zostanie opublikowana 30 maja na stronie internetowej: www.diecezja.waw.pl.
   
 • Kongregacja. W sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich w Warszawie, ul. Miodowa 17/19 zaplanowano na 16 czerwca w godz. 10.00-12.00 Kongregację Księży Dziekanów i Księży Wicedziekanów.
   
 • Spotkanie biblijne. W parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, ul. Tadeusza Kościuszki 41 zaplanowano 16 czerwca o godz. 18.00 drugie z czterech spotkań biblijnych „Mojżesz” z cyklu „Słowo Boże – droga wyzwolenia i nawrócenia ku życiu”. Prowadzi s. Judyta Pudełko PDDM. W programie: 18.00 Msza św., 18.40 wykład s. Pudełko, 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, 20.00 agapa w Kawiarence z Misją.
 •  
 • Kobiece spotkania modlitewne. Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na cykl spotkań dla kobiet w roku 2022/2023 „Droga życia duchowego: jak dojść do zjednoczenie z Bogiem” prowadzony przez dr Iwonę Zielonkę. Terminy spotkań: 17 czerwca. Program: 9.45 konferencja, 11.00 Msza święta w intencji kobiet w bazylice w Niepokalanowie (transmisja on-line), 12.15 warsztaty, modlitwa wstawiennicza, 13.15 zakończenie. Możliwość uczestnictwa on-line (dla osób z daleka). Szczegółowe inf. kobietyboga@gmail.com lub www.facebook.com/swietoscwzwyczajnosci.
   
 • Nabożeństwo do św. Rity. Parafia bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, ul. Przy Bażantarni 3 zachęca do wzięcia udziału 17 czerwca o godz. 18.00 w nabożeństwie ku czci św. Rity z Cascii.
   
 • Ewangelizacja na Marymoncie. Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie, ul. Gdańska 6a zaprasza 17 czerwca o godz. 18.00 na Mszę św., a po niej adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem, którą poprowadzą ewangelizatorzy i muzycy zaangażowani w Przystanek Jezus.
   
 • Spacery po Woli. W ramach cyklu „Po Woli do Woli” odbędzie się 18 czerwca o godz. 12.00 darmowy spacer po Cmentarzu Żydowskim w Warszawie. Start: brama cmentarza, ul. Okopowa 49/51. Prowadzenie: Grzegorz Górski.  Z kolei w ramach cyklu „Oni stworzyli Wolę i jej legendę” odbędzie się 21 czerwca o godz. 15.00 spacer „Gangsterzy i ferajna” 21 czerwca. Start: al. Solidarności 173 (przed biurowcem Spark).
   
 • Spotkanie o wierze. Parafia Wszystkich Świętych w Warszawie, ul. pl. Grzybowski 3/5 zaprasza 18 czerwca po Mszach Świętych o godz. 12.30 i 18.30 na konferencję ks. Krzysztofa Mętlewicza „Po co nam spowiedź?” z cyklu wykładów „Wierzę. Myślę. Pytam”.
   
 • Rekolekcje dla młodzieży. KSM Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież na rekolekcje „Weekend od Boga” do Loretto k. Wyszkowa w dniach 23-25 czerwca. W programie m.in. czas na odpoczynek, spacer po lesie, spływ kajakiem, ognisko z kiełbaskami, modlitwa, katechezy. Pełne wyżywienie. Jest możliwość noclegu w swoim namiocie lub w pokojach wieloosobowych (we własnych śpiworach). W rekolekcjach mogą brać udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. Zgłoszenia do 10 czerwca. Więcej inf. warszawa@ksm.org.pl lub tel. 790 542 967
   
 • Warszawskie Spotkanie Benedyktyńskie. W klasztorze Benedyktynek-Sakramentek w Warszawie przy ul. Rynek Nowego Miasta 2 odbędzie się 24 czerwca Warszawskie Spotkanie Benedyktyńskie.  W programie: 9.00 – Msza św. z homilią, 9.45 – adoracja Najświętszego Sakramentu, 10.00 – konferencja tematyczna, br. Antoni Leńczowski OSB: Światło góry Tabor – ikona kontemplacji. Dlaczego mnisi kochają święto Przemienienia Pańskiego?
  10.45 – spotkanie w salce zakończone Modlitwą Liturgii Godzin z dnia.

   
 • Szkoła animatora. Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, ul. Byszewska 1 zaprasza, aby zapisywać się na kurs Szkoły Animatorów Misyjnych I stopnia, który odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich chętnych od szkoły średniej wzwyż. Zapisy do 20 czerwca. Kontakt i więcej inf. tel. (22) 838 -29-44, e-mail: pdrw@missio.org.pl.
   
 • Zapisy na MaxFestiwal. Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) w Warszawie zaprasza młodzież w dniach 1-4 lipca na Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Wydarzeniu przyświeca przybliżenie Niepokalanej jak największej liczbie młodych. W programie koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi, konferencje, adoracja, wspólna modlitwa. Więcej inf. na www.maxfestiwal.pl.
   
 • Forum młodych. Wspólnota Emmanuel zaprasza młodzież w dniach 5-9 lipca na Forum Młodych do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach k/Warszawy. Hasło tegorocznego forum brzmi: „Ty jesteś moją siłą!”. W programie czas na spotkanie Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu. Nie zabraknie zabawy oraz muzyki, inspirujących konferencji, warsztatów czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Szczegółowe inf. na stronie www.emmanuel.info.pl/forum.
   
 • Szkoła Popiełuszki. Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszają uczniów szkół średnich oraz nauczycieli m.in. historii, religii, etyki, HiTu, WoSu do uczestnictwa w bezpłatnej Szkole Letniej ks. Jerzego Popiełuszki „Cena Prawdy”. Od 12 do 16 lipca uczestnicy spotkają świadków wydarzeń i życia ks. Popiełuszki, wezmą udział z wykładach prof. Jana Żaryna i Pawła Skibińskiego; w warsztatach radzenia sobie ze stresemi hejtem "Zło dobrem zwyciężaj"; młodzi – dodatkowo w warsztatach dziennikarskich i o PRL. Kontakt: p.keska@muzeumkspopieluszki.pl tel. 500333619.
 • Mińska pielgrzymka rowerowa. Parafia św. Antoniego, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54 w Mińsku Mazowieckim zaprasza do zapisów na czwartą Mińską Pielgrzymkę Rowerową. Tym razem do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej w dniach 10-15 sierpnia br. Trasa liczy ok. 450 km, koszt ok. 650 zł. Więcej inf. na 797 480 239 lub e-mail: minskapielgrzymkarowerowa@gmail.com.

 • Wystawa o odbudowie Warszawy. W Muzeum Warszawy przy ul. Rynek Starego Miasta 28/42 otwarto wystawę pod nazwą „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”. Na ekspozycji prezentowane są np. fragmenty fasad przedwojennych pałaców i ceramika budowlana. Materiałom towarzyszy zbiór ponad 300 fotografii, archiwalnych dokumentów, dzieł sztuki, oraz prac współczesnych artystek i artystów. Muzeum czynne: wtorek, środa, piątek 9.00 - 17.00, czwartek 9.00 - 19.00 (wstęp bezpłatny), sobota 11.00 - 18.00, niedziela 11.00 - 18.00. Wystawa będzie otwarta do 3 września.

 • Rekolekcje dla księży. Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, ul. Hozjusza 2 zaprasza na rekolekcje dla księży w dniach 2-5 października 2023 r. pod hasłem „Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy”. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma Amicus w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych. Rekolekcje poprowadzi kustosz miejscowego sanktuarium– ks. dr Marcin Brzeziński. Zgłoszenia do 15 września. Więcej inf. na e-mail: proboszcz@popieluszko.net.pl.
 • Rekolekcje dla księży. Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, ul. Hozjusza 2 zaprasza na rekolekcje dla księży w dniach 2-5 października 2023 r. „Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy”. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma Amicus w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych. Rekolekcje poprowadzi kustosz sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ks. dr Marcin Brzeziński. Zgłoszenia do 15 września. Więcej inf. na e-mail: proboszcz@popieluszko.net.pl.

 • Bezpłatne zajęcia sportowe. Ruszyły bezpłatne zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe dla mieszkańców Pragi-Północ w ramach programu Praski duch sportowy. Zajęcia w grupach obejmują ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne. Odbywają się w każdy poniedziałek w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej 21. Program potrwa do 27 listopada 2023 r. Grupa I - 18.00-19.00 (seniorzy), grupa II - 19.00-20.00 (otwarta). Zapisy bezpośrednio u instruktorki: tel. 607 513 460. Wstęp bezpłatny.

WYDARZENIA CYKLICZNE:

 • każda niedziela Wielkiego Postu
  O 17.00 w Radiu Maryja 89,0 FM transmitowane są Gorzkie Żale z polskich sanktuariów.

   
 • trzecie czwartki miesiąca
  Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.

   
 • wtorki godz. 16.00
  Seria świadectw. Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie zaprasza do obejrzenia nowej serii świadectw pt. „Pogaduszki na strychu”. Uczestnicy opowiedzą o początkach budowania relacji z Jezusem. Odcinki na fanpage na Facebook: www.facebook.com/wpraga.
 • wtorki godz. 19.00
  Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego

  Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • środy po Mszy św. o godz. 18.00
  Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

 • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
  Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
  Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. Pierwsze spotkanie 20 października o godz. 19.00. W programie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a konferencję inauguracyjną wygłosi ks. dr Zbigniew Grochowski, doktor nauk biblijnych i archeologii, wykładowca Pisma świętego i języków biblijnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

 • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
  „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2. Najbliższe spotkanie

 • środy godz. 18.00
  Środy ze św. Janem Pawłem II

  Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 • Kursy przedmałżeńskie w archidiecezji warszawskiej
  Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej

 • każda druga niedziela miesiąca:
  Spotkania dla młodych. Parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Piotra Wysockiego 8 w Warszawie zaprasza 12 lutego o godz. 16.45 wszystkich młodych, odkrywających drogę życiową i szukających swojego miejsca w Kościele, na spotkanie z Pismem Świętym i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwa odbywa się w domu katechetycznym parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 czerwca

Środa - IX Tydzień zwykły
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter