28 listopada
niedziela
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radio Warszawa: audycja z Ireną Świerdzewską - autorką książki "Śladami Prymasa Tysiąclecia"

Ocena: 0
467

We wtorek 23 listopada o 9.30, na zaproszenie red. Ewy Pietrzak, nasza autorka - Irenka Świerdzewska będzie gościć na antenie Radia Warszawa. Opowie o swojej książce „Śladami Prymasa Tysiąclecia", która opisuje miejsca związane z postacią Błogosławionego i szczególnie naznaczone Jego obecnością. Zapraszamy do słuchania!

fot.arch. www.idziemy.pl

Najnowsza książka Wydawnictwa Diecezji Warszawsko-Praskiej to zbiór artykułów zamieszczanych w tygodniku "Idziemy" przez kilka miesięcy poprzedzających beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, ukazujących miejsca związane z Prymasem Tysiąclecia: skąd pochodził, gdzie kształtowało się i dojrzewało jego kapłaństwo, jego posługa biskupa i kardynała - gdzie studiował i pracował. Autorką książki, jest dziennikarka tygodnika „Idziemy" Irena Świerdzewska.

Niezwykle cenną i unikatową wartością publikacji są wypowiedzi osób, które osobiście znały Prymasa i podzieliły się swoimi świadectwami z Autorką. Niewątpliwy walor książki stanowią również fotografie współczesne i archiwalne, często nieznane szerszej opinii publicznej.

Mamy nadzieję, że książka „Śladami Prymasa Tysiąclecia" będzie stanowić cenną pomoc dla pielgrzymów, przewodników, katechetów i wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Może dla wielu naszych Czytelników stanie się inspiracją, aby opisywane przez Autorkę miejsca osobiście odwiedzić i zadumać się nad przesłaniem Prymasa Tysiąclecia.

Książkę można kupić w księgarni przy ul. Grochowskiej 194/196 (Dom Słowa Bożego) oraz w księgarni przy kościele św. Zygmunta (pl. Konfederacji).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
«Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie».
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 21,25-28.34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Spojrzenie w niebo (komentarz "Idziemy")

+ Odpust dla zmarłych przez cały listopadNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter