24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody jubileuszowe ku czci św. Andrzeja Boboli

Ocena: 3
1340

W związku z przypadającą w tym roku 170. rocznicą beatyfikacji św. Andrzeja Boboli, 85. rocznicą kanonizacji męczennika i sprowadzenia jego relikwii do stolicy oraz 70. rocznicą ustanowienia parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie obchody jubileuszowe w narodowym sanktuarium odbędą się w dniach 15-16 maja.

fot. arch.www.idziemy.pl

W Kościele katolickim w Polsce 16 maja obchodzone jest święto jednego z patronów kraju, męczennika św. Andrzeja Boboli. Zachowane w całości jego relikwie spoczywają w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.

W tym roku przypada 170. rocznica beatyfikacji św. Andrzeja Boboli (30 października 1853), 85. rocznica jego kanonizacji i sprowadzenia jego relikwii do stolicy (19 czerwca 1938) oraz 70. rocznica ustanowienia parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie (1 stycznia 1953).

Centralnym uroczystościom jubileuszowym we wtorek 16 maja będzie przewodniczył metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz - poinformował zakon jezuitów.

Dzień wcześniej - 15 maja w Collegium Bobolanum Akademii Katolickiej w Warszawie odbędzie się sympozjum poświęcone osobie patrona Polski. Życie i działalność św. Boboli przybliży - prof. Dariusz Kuźmina. Pallotyn, ks. prof. Sławomir Pawłowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podejmie temat aktualności przesłania pozostawionego, przez polskiego męczennika. Na temat wkładu św. Boboli w proces jedności będzie mówił jezuita o. Aleksander Jacyniak. Z koli teologiczną interpretację wydarzeń ze Strachocina, gdzie miał się ukazywać męczennik - przedstawi dominikanin, o. dr. Janusz Pyda.

Autor: Magdalena Gronek

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter