24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: spotkanie wigilijne Caritas (zapowiedź)

Ocena: 4.8
287

350 osób zasiądzie przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w najbliższy piątek, 23 grudnia 2022 roku, w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, przy ul. św. Stanisława 14.

Spotkanie wigilijne organizowane jest dla podopiecznych 2 świetlic środowiskowych, 2 Domów Dziennego Pobytu, Punktu Pomocy Charytatywnej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej. W świątecznym spotkaniu udział weźmie 100 uchodźców z Ukrainy – podopiecznych prowadzonego przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Posługę przy stołach sprawować będą pracownicy wszystkich jednostek Caritas. Zanim zaproszeni zasiądą do stołu wigilijnego, spotkają się na mszy świętej w łódzkiej archikatedrze, o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie abp Grzegorz Ryś.

Po mszy świętej, w katedrze, podzielimy się opłatkiem. Następnie, około godz. 13.30, w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, spożyjemy wigilijny posiłek – czerwony barszcz, pierogi, smażoną rybę i kapustę z grochem. Będzie to również czas wspólnego kolędowania, a najmłodsi otrzymają od Świętego Mikołaja słodki upominek.

Spotkanie wigilijne dla podopiecznych łódzkiej Caritas wspierają:
Selgros Cash & Carry, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A., Firma cateringowa Interbankiet, Piekarnia Józefa Kuczki, Cukiernia Dybalski i Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Regens Penitencjarii Apostolskiej, ks. Krzysztof Nykiel, podarował na wigilijne spotkanie Caritas tradycyjne włoskie świąteczne ciasto.

W całej Polsce przy wigilijnym stole Caritas w 85 miastach zasiądzie 20 tysięcy osób potrzebujących wsparcia, bezdomnych i samotnych. Do przygotowania posiłków zużyjemy łącznie: 2 tony kapusty kiszonej, 4,5 tony smażonego karpia, 5 tysięcy litrów barszczu czerwonego i 7 kilometrów obrusów. W organizację wigilii zaangażuje się 2 tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas w Polsce.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter