14 października
poniedziałek
Liwii, Kaliksta, Bernarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziewiąta Noc Świadectw na Mokotowie

Ocena: 0
603

"Odwagi! Ja Jestem, nie bójcie się!" - to hasło już 9. Nocy Świadectw, która odbędzie się w sobotę, 28 września, na warszawskim, górnym Mokotowie.

W kościele św. Michała Archanioła przy ulicy ul. Puławska 95 usłyszymy, tradycyjnie już, prawdziwe opowieści o mocnym, Bożym działaniu w naszym życiu nie kiedyś, ale "tu i teraz". Opowieści o tym, że Bóg daje siły by przełamać wszelki lęk!

Coroczna Noc Świadectw to wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne gromadzące niezmiennie ponad tysiąc osób.  - Usłyszysz ludzkie historie - dramatyczne, przełomowe. Opowieści, które wzruszają, nawracają, skłaniają do myślenia, a czasem potrafią nawet rozbawić. Zawsze jednak są dowodem na to, że Pan Bóg z nas nie rezygnuje, że chce zmieniać nasze życie i prowadzić Jego ścieżkami, bo nas bardzo kocha - zapewniają organizatorzy.

9. Noc Świadectw  rozpocznie się o godz. 19.30, jednak można dołączyć w każdej chwili. Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu. Będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, przystąpić do sakramentu spowiedzi, a w kaplicy Matki Bożej przez całą NŚ będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Muzycznie świadectwom i modlitwie będzie towarzyszył zespół "Głos Światła". Ńoc Świadectw zakończy od godz. 22.30 do północy niedzielna już Msza Święta.

Podczas poprzednich edycji Nocy Świadectw o swojej wierze świadczyli m.in. Dominika Figurska (Trzecia NŚ), Ania Golędzinowska (Druga NŚ), Jan Budziaszek (Druga NŚ), Magdalena Frączek (Czwarta NŚ), Krzysztof Ziemiec i wiele innych osób.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Nocy Świadectw wszystkich, w tym roku szczególnie te osoby, które zmagają się w swoim życiu z lękiem, depresjami, nałogami i zniewoleniami.
Chcielibyśmy, żeby doświadczyli, że Pan Bóg jest Tym, który daje radość i wolność.

Noc Świadectw organizuje wspólnie: działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz inne parafialne wspólnoty.

Więcej na facebooku: www.facebook.com/NocSwiadectw oraz stronie parafii: www.parafiamichal.waw.pl/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., od kwietnia 2019 r. redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -