28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas - bieżące informacje (luty)

Ocena: 0.5
2403

Bieżące informacje z Warszawy i okolic: Wielkopostne skupienie, wizytacja u felicjanek, bierzmowanie dla osób dorosłych, bierzmowanie dla osób dorosłych, modlitwa w intencji Ojczyzny, spotkanie biblijne, środy ze św. Janem Pawłem II, po Covidzie dla dzieci, pomoc w kryzysie i depresji, "Ukryta Prawda", wścieklizna zwierząt.

Fot. Radek Molenda, wikimedia commons, materiały organizatorów warsztatów

Wielkopostne skupienie. Ks. Robert Wielądek prosi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej o obecność  5 marca w parafii Świętej Rodziny przy ul. Rozwadowskiej 9/11 w Warszawie-Zaciszu. Wielkopostne skupienie poprowadzi ks. dr Matteo Campagnaro, kapelan i sekretarz arcybiskupa metropolity warszawskiego. W programie: 10.00 liturgia słowa z konferencją, 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, 12.00 Eucharystia.

Wizytacja u felicjanek. Ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński sprawował  13 lutego Mszę Św. w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr Felicjanek na warszawskim Marysinie Wawerskim. Eucharystia rozpoczęła wizytacja generalną prowincji warszawskiej Matki Bożej Królowej Polski. – Matka założycielka bł. Matka Angela Truszkowska i bł. o. Honorat Koźmiński czuli potrzebę wynagradzania, głównie za grzechy narodowe – mówiła podczas uroczystości, przełożona warszawskiej prowincji s. Maria Christella Skwarek.

Bierzmowanie dla osób dorosłych. W parafii katedralnej św. Floriana na Pradze 14 lutego rozpoczął się kurs przygotowujący do bierzmowania osoby dorosłe. Dołączyć mogą osoby także spoza parafii, potrzebna jest metryka chrztu św. oraz zezwolenie z własnej wspólnoty parafialnej. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00, w kaplicy kurialnej, ul. Floriańska 3 (wejście obok Radia Warszawa).

Modlitwa w intencji Ojczyzny. W Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechprzewodniczki Łask w Niepokalanowie, 26 lutego o godz. 20.30 rozpocznie się „Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski”. Modlitwę z całonocnym czuwaniem poprowadzi ks. Dominik Chmielewski.

Spotkanie biblijne. Kolejne spotkanie biblijne  z cyklu „Babilon w Biblii”, temat „Księgi Ezdrasza i Nehemiasza”, odbędzie się 23 lutego, o godz. 19.45 w Archikatedrze św. Jana, ul.  Świętojańska 8.

Środy ze św. Janem Pawłem II. W konkatedrze na Kamionku, ul. Grochowska 365, w każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18. 00 przypominane  jest nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie pielgrzymek do Ojczyzny. Te myśli papieża są wstępem do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, która rozpoczyna się po Mszy i trwa do godz. 19.30.

Po Covidzie dla dzieci. Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa zaprasza dzieci w wieku 10 – 12 lat do udziału w programie ćwiczeń i badaniach. Program postCOVIDkids ma zapobiegać objawom zespołu postcovidowego. Zajęcia będą odbywały się przez 8 tygodni (2 razy na tydzień) po kwalifikacji lekarza. Badanie ma określić wpływ ćwiczeń na poprawę zdrowia i jakości życia dzieci z zespołem postcovidowym. Rejestracja: AWF w Warszawie, tel.: (+48) 602 693 584 od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 18:00).
e-mail: postcovidkids@awf.edu.pl

Pomoc w kryzysie i depresji. Mieszkańcy Śródmieścia mogą korzystać z bezpłatnej pomocy suicydologa - specjalisty w zakresie profilaktyki samobójstw oraz pomocy w kryzysie psychicznym i emocjonalnym. Pomoc kierowana jest do każdego, kto ma myśli samobójcze, depresję i trudności z poradzeniem sobie z sytuacją, w jakiej się znalazł. Do czasu pandemii pomoc świadczona zdalnie. Kontakt tel. 22 277 41 99 wtorki w godz. 18–21, czwartki w godz. 16–19, soboty w godz.12–14; mail ratunku@um.warszawa.pl (odpowiedzi na maile od poniedziałku do piątku w godz. 8–16).

Ukryta Prawda. Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie, zaprasza na wystawę Klubu Malarzy przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków „Ukryta Prawda”. Wernisaż odbędzie się 19 lutego o godz. 18.00, a ekspozycję można zwiedzać do 9 marca.

Wścieklizna zwierząt. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu w tym roku 11. przypadku wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego. Ostatnie przypadki odnotowano w powiatach: radomskim, mińskim, wołomińskim oraz na terenie stołecznej dzielnicy Praga Południe. Za obszar zagrożony wystąpieniem wścieklizny określa się  dzielnice Wawer, Wesoła, Targówek (część dzielnicy ograniczoną od zachodu ul. Radzymińską), Rembertów, Praga Południe, Wilanów miasta stołecznego Warszawy; w powiecie mińskim (gminy: Dębe Wielkie, Halinów, Mińsk Mazowiecki, Siennica, Stanisławów, Latowicz, Cegłów oraz miasta: Halinów, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek); powiaty: otwocki, garwoliński, kozienicki, radomski, miasto Radom, zwoleński, wołomiński, szydłowiecki. Szczegóły o obowiązku szczepienia psów i kotów na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 21, 20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do Ducha Świętego

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter