2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielkopostne Kościoły Stacyjne Łodzi

Ocena: 4.9
255

Błogosławiony człowiek, który pokłada ufność w Bogu. Jego serce jest otwarte, gotowe nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Nie skupia się na sobie, nie pokłada nadziei w swoim bogactwie, ale wie, że nawet to bogactwo, które zdobył, jednak ostatecznie pochodzi od Boga!  - mówił bp Ireneusz Pękalski w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na os. Widzew –Wschód, podczas jednego z nabożeństw w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

ks. Paweł Kłys

Kaznodzieja odwołując się do dzisiejszej liturgii słowa zwrócił uwagę na to, że – na początku jest Słowo bardzo mocne, ostrzegające – wypowiadane przez proroka Jeremiasza, a właściwe wypowiadane przez Boga ustami tego proroka.

"Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku, i w ciele pokładą swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Bardzo mocne słowo – „przeklęty”. Można to słowo inaczej przetłumaczyć, ale sens będzie taki sam – „potępiony” mąż. Bo człowiek, który ufa tylko i wyłącznie w sobie, który pokłada nadzieję w swojej sile, który odwraca swe serce od Pana Boga idzie taką drogą, która nie prowadzi do życia wiecznego w szczęśliwości przed Bogiem!" – podkreślił duchowny.

"Co czyni człowiek, który ufa Panu i odnajduje w tym szczęście?" – pytał kaznodzieja. "Nie idzie za radą występnych i nie wchodzi na drogę grzeszników, nie zasiada w gronie szyderców, lecz w prawie pańskim upodobał sobie i rozmyśla nad nim dniem i nocą" – odpowiedział biblijnym słowem hierarcha.

Podczas liturgii stacyjnej Parafialny Zespół Caritas zebrał kolektę, która zostanie przekazana na działalność charytatywną parafii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter