28 stycznia
piątek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraina: trzydniowa modlitwa za rodziny

Ocena: 0
299

Na Ukrainie rozpoczyna się dziś trzydniowa modlitwa (17-19 września) w intencji zachowania tradycyjnych wartości rodzinnych. Jej organizatorem jest Wszechukraińska Rada Kościołów i Wspólnot Religijnych, która zachęca by włączyli się w nią przedstawiciele wszystkich religii i wyznań chrześcijańskich.

fot. www.vaticannews.va

„Wierzymy, że Pan usłyszy nasze wspólne błagania i hybrydowy atak na rodzinę zostanie powstrzymany” - czytamy w oświadczeniu. W liście ukraińskich przywódców religijnych podkreślono, że to właśnie w sercu rodziny ludzie zawsze byli wolni. To właśnie rodzina była miejscem, gdzie w najtrudniejszych czasach, wbrew wszelkim tyranicznym i totalitarnym reżimom, zachowała się tożsamość narodowa.

Inicjatorzy modlitwy przypominają, że we współczesnym świecie rodzina, jako instytucja, przechodzi przez potężne ataki nowych ideologii genderowych typu totalitarnego - ideologii, które podważają samo istnienie rodziny, minimalizują jej sens i wartości, sedno tego, co jest szacunkiem dla godności człowieka i jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wskazują, że na Ukrainie przekłada się to na systematyczne ataki skierowane na niszczenie tradycyjnych wartości i korzeni moralności.

Podkreślają, że wszyscy jesteśmy świadkami, jak pielęgnowane od wieków wartości rodzinne obecnie bardzo łatwo się demonizuje, nazywając je stereotypami, których według najnowszych ideologów trzeba się pozbyć.

W różnych miastach Ukrainy coraz częściej dochodzi do publicznych prowokacji przeciwko moralności społecznej, co najprawdopodobniej jest częścią planu systematycznego niszczenia zdrowia moralnego naszego narodu

- czytamy w oświadczeniu Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Wspólnot Religijnych, która wzywa do modlitwy za rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Piątek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 4,26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter