3 grudnia
czwartek
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powstaje pierwszy ewangelizacyjny chatbot

Ocena: 0
204

Na zlecenie Aleteia.org powstaje pierwszy ewangelizacyjny chatbot. Program o nazwie EPaul, wykorzystujący sztuczną inteligencję, to odpowiedź na apel papieża Franciszka o dzielenie się Dobrą Nowiną za pomocą historii pełnych nadziei, wiary, ufności i miłości.

fot. Foter.com, Eileen M. Kane via Foter.com / CC BY-SA

Promowany jest przy okazji obchodów Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, obchodzonego w Polsce w 3. niedzielę września.

– EPaul jest najprawdopodobniej pierwszym na świecie narzędziem ewangelizacyjnym wykorzystującym Sztuczną Inteligencję. Mamy nadzieję, że to łatwe i przyjazne w obsłudze narzędzie sprzyjać będzie dzieleniu się z innymi nadzieją i ufnością w naszych czasach – mówi Jason Deal, odpowiadający w Aletei za strategię i marketing. Jak wyjaśniają pomysłodawcy ewangelizacyjnego chatbota, aplikacja ePaul ma pomóc w dzieleniu się wiarą w sytuacjach, w których brakuje odpowiednich słów i myśli, by ją wyrazić.

– Jakże często, gdy chcemy dodać otuchy krewnym, przyjaciołom i znajomym, jesteśmy w stanie zapewnić ich o swojej pamięci modlitewnej, ale brakuje nam innych słów pociechy. Chatbot o nazwie ePaul zaprojektowany został z myślą o tych, którym brakuje odpowiednich słów do przekazania innym, że jesteśmy z nimi, tak samo jak jest z nimi Pan Bóg – wyjaśnia redaktor naczelny Aleteia.org, Jesus Colina.

Wykorzystując bazę danych z wcześniejszych 5 lat, chatbot (nazwany ePaul, dla uczczenia Pawła z Tarsu, ewangelizatora z Nowego Testamentu) wyszuka dla nas stosowny do okoliczności artykuł. To inteligentne narzędzie obsługiwane jest przez Facebook Messenger i portal Aleteia.org. Użytkownik odpowiada na kilka szczegółowych pytań o poszukiwaną treść, a aplikacja ePaul w mgnieniu oka przekazuje mu garść artykułów odnoszących się do danego problemu.

Chatbot został zaprojektowany na zlecenie Aleteia.org jako narzędzie wspomagające Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dalsze informacje uzyskać można na stronie internetowej aplikacji ePaul (http:// aleteia.org/ePaul) lub na koncie AleteiaEN na Facebooku.

Aleteia jest nowoczesnym portalem ewangelizacyjno-lifestylowym powołanym do życia w 2013 roku przez Fundację na rzecz Ewangelizacji przez Media (Fondation pour l’Évangélisation par les Médias). Obecnie, na zlecenie Fundacji, Aleteią zarządza europejska grupa multimedialna Média-Participations z siedzibą w Paryżu, która specjalizuje się w działalności wydawniczej.

Portal, który ukazuje się w siedmiu językach (angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, arabskim i polskim), gromadzi w każdym miesiącu około 15 milionów unikalnych użytkowników z całego świata, co przekłada się na prawie 35 milionów odsłon. Oznacza to, że Aleteia to najczęściej odwiedzanym portalem katolickim na świecie.

Aleteia proponuje chrześcijańską wizję rzeczywistości – zarówno świeckiej, jak i religijnej – wolną od wszelkich wpływów ideologicznych. Obok materiałów z dziedziny duchowości pod adresem Aleteia.pl czytelnicy znajdą także treści związane z bardzo szeroko rozumianym stylem życia. Każdego dnia mają do wyboru artykuły z 11 działów: aktualności, dobre historie, duchowość, styl życia, pod lupą, Kościół, For Her, kultura, muzyka, sztuka i podróże oraz wiedziałeś o tym?

Choć Aleteia została powołana do życia przez grupę katolików świeckich, to ściśle współpracuje z ważnymi instytucjami Stolicy Apostolskiej: Papieską Radą ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariatem ds. Komunikacji. W Polsce funkcjonuje w partnerstwie z Katolicką Agencją Informacyjną.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 grudnia

Czwartek, I Tydzień Adwentu
+ Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 26,1-6; Ps 118,1 i 8-9,19-21,25-27a; Mt 7,21.24-27
+ Komentarz do czytań1 (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz do czytań2 (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter