27 września
niedziela
Wincentego, Mirabeli, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kliknij, by odmówić różaniec

Ocena: 2.55
1558

W Watykanie zaprezentowano elektroniczny różaniec, który jest zsynchronizowany  z mobilną aplikacją nie tylko ułatwiającą odliczanie kolejnych „Zdrowasiek”, ale proponującą bogaty materiał dydaktyczny, który uczy modlitwy różańcowej oraz proponuje różne rozważania.  

Fot. VaticanNews

Jest to nowa inicjatywa Apostolstwa Modlitwy, czyli Światowej Sieci Modlitwy z Papieżem. Jak mówi jej dyrektor, chodzi tu o połączenie wielkiej tradycji duchowej z najnowszą techniką. Wszystko po to, aby zachęcić młodych do odmawiania różańca – mówi ks. Frédéric Fornos SJ.

„W tym nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, pamiętając, że modlitwa stanowi centrum misji Kościoła, proponujemy Click To Pray eRosary – elektroniczny różaniec, aby nauczyć młodych modlić się o pokój na świecie. Na ostatnich Światowych Dniach Młodzieży papież poprosił nas, byśmy pomogli młodym modlić się o pokój – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Fornos.

– Wiemy, jak bardzo świat potrzebuje dziś pokoju. Podjęliśmy więc różne inicjatywy, a teraz w październiku, miesiącu różańca, wprowadzamy tę nową pomoc, aby młodzi mogli modlić się o pokój w ich cyfrowym świecie. Stosując najbardziej zaawansowaną technologię, uczymy młodych różańca, bo niekiedy nie wiedzą, jak to robić. Jest to różaniec z obrazkami, z audioprzewodnikiem, z pedagogią, która stopniowo wprowadza nas w modlitwę w intencji wielkich wyzwań ludzkości i misji Kościoła”.

Fizycznie urządzenie składa się z dziesięciu następujących po sobie czarnych różańców agatowych i hematytowych oraz krzyża, który przechowuje wszystkie dane technologiczne podłączone do aplikacji. Może być noszony jako bransoletka i jest aktywowany przez wykonanie znaku krzyża. Po aktywacji użytkownik może wybrać odmawianie standardowego różańca, różańca kontemplacyjnego i różnego rodzaju różańców tematycznych, które będą aktualizowane co roku. Po rozpoczęciu modlitwy aplikacja pokazuje postęp użytkownika w różnych tajemnicach i odnotowuje kazdy zakończony różaniec.

Jak piszą twórcy, eRosary Click To Pray służy jako pedagogika oparta na technologii, która uczy młodych, jak odmawiać Różaniec, jak modlić się za pokój, jak kontemplować Ewangelię i dlatego projekt ten łączy w sobie najlepsze duchowe tradycje Kościoła i najnowsze osiągnięcia świata technologicznego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 27 września

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.

+ czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 18,25-28; Ps 25,4-9; Flp 2,1-11; Mt 21,28-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ "tak" albo "nie", od którego zależy wszystko - komentarz tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter