2 lutego
czwartek
Marii, Miloslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra: uczyć się zawierzenia od św. Jana Pawła II - wspominają paulini i pielgrzymi

Ocena: 0
378

- Chcemy od niego uczyć się zawierzenia Bogu przez Maryję - mówią jasnogórscy pielgrzymi i paulini. We wspomnienie św. Jana Pawła II przypominają swoje przeżycia związane z papieżem z Polski. Na Jasnej Górze, którą tak bardzo ukochał i gdzie tyle razy przybywał, znaleźć można wiele śladów jego obecności.

fot. arch.www.idziemy.pl

- Święcenia diakonatu i kapłaństwa przyjmowałem z rąk kard. Karola Wojtyły. Kiedyś podczas pielgrzymki przedstawiłem mu się i przypomniałem, że byłem święcony z jego rąk. On złapał mnie za ucho i tak mocno pociągnął i zapytał: „a czy dobrym jesteś księdzem? Odpowiedziałem, że staram się. Wtedy papież powiedział: to jeszcze bardziej się staraj - wspomina jeden z najstarszych paulinów o. Melchior Królik. Przywołuje papieskie słowa wypowiedziane do zakonników, że na Jasnej Górze są stróżami wielkiego skarbu, jakim jest Cudowny Obraz Matki Bożej.

- Rozmawiałem z Janem Pawłem II kilka razy i tego się nie zapomina. Jak z nim przebywałem to widziałem, że rozumie moje emocje i myśli. Staram się od niego uczyć najdrobniejszych rzeczy. Pamiętam, jak mówił, że życie będzie się zmieniało, ludzie będą przychodzić i odchodzić, ale niezależnie na jakim etapie życia jesteśmy, musimy od siebie wymagać - powiedział br. Kazimierz Górski, werbista.

Natomiast albertyn, br. Franciszek podkreślił, że Ojciec Święty miał wpływ na jego powołanie . - Ja jestem z pokolenia Jana Pawła II. Moje zbliżenie się do Jezusa i Kościoła wiązało się z jego pielgrzymką na Jasną Górę w 1983 r. Apel młodzieży w tym czasie był dla mnie kluczowy w szukaniu drogi życiowej.

- Pamiętam pielgrzymki Jana Pawła II, jego przyjazd tutaj, entuzjazm i wielką radość, że Polak przyjeżdża na Jasną Górę - opowiada s. Barbara, posługująca w jasnogórskiej zakrystii. Dodaje, że Kaplica Matki Bożej była tak pięknie wystrojona. Maryja jakby czekała na swojego syna. Jej zdaniem od świętego powinniśmy się uczyć oddania Bogu i zawierzenia Matce Najświętszej.

- Posługiwałem w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie. Ojciec Święty bardzo chciał, żeby to właśnie bracia sercanie pomagali w tej misji. Miałem wtedy kilka okazji, żeby go poznać - opowiada br. Franciszek Radzaj, przełożony generalny Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. - Pamiętam jak przywiozłem profesorów z Krakowa na Mszę św. do Watykanu, po niej oni rozmawiali z Janem Pawłem II, a on odszedł i powiedział: jest jeszcze nasz brat Franciszek. Potrafił dostrzec zwykłego człowieka, brata zakonnego. To był cudowny człowiek - podkreśla br. Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lutego

Czwartek, IV tydzień zwykły - święto Ofiarowania Pańskiego
Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. 
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 2, 22-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter