14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

#10zaFranciszka - akcja modlitewna za papieża

Ocena: 0
968

Trwa modlitewna akcja w intencji Ojca Świętego. Inicjatywa potrwa do 13 marca, kiedy obchodzona będzie dokładnie 5. rocznica wyboru na papieża argentyńskiego kardynała Jorge Bergoglio.

fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Jak podkreślają twórcy akcji – redakcja portalu Stacja7.pl i archidiecezja warszawska – papież Franciszek często prosi, żebyśmy się za niego modlili. – Jest więc okazja, byśmy wszyscy zjednoczyli się i wspólnie pomodlili. Codziennie przez najbliższy tydzień, zachęcamy, abyście wraz z nami odmawiali dziesiątkę różańca w intencji papieża Franciszka – czytamy na portalu Stacja7.

Inicjatywie towarzyszy specjalne wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/173103506653673/ oraz specjalne wydanie tematyczne, w którym przypominane są najważniejsze wydarzenia tego pontyfikatu, słowa, jakie Franciszek wypowiedział do Polaków oraz sylwetki nowych świętych, których w ostatnim czasie wyniósł na ołtarze.

Zwieńczeniem akcji modlitewnej będzie Msza św., odprawiona 13 marca w Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 17:30. Modlitwie będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Liturgia, w której na zaproszenie nuncjusza przybędą przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, będzie transmitowana w TVP INFO.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -