24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent i szef MSiT pogratulowali całej drużynie polskich skoczków

Ocena: 0
2104

Gratulujemy i dziękujemy całej ekipie polskich skoczków za doskonały sezon i wspaniałe sportowe emocje – napisała w niedzielę Kancelaria Prezydenta po zwycięstwie Kamila Stocha w Planicy. Gratulacje i podziękowania złożył również minister sportu i turystyki Witold Bańka.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch wygrał w niedzielę ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. To dziewiąte w sezonie i 31. w karierze zwycięstwo Polaka, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji cyklu, zdobywając tym samym Kryształową Kulę.

– Zwycięstwem w ostatnim konkursie na mamuciej skoczni w #Planica Kamil #Stoch potwierdził dominację w sezonie 2017/2018 zdobywając dużą Kryształową Kulę Pucharu Świata – napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. "Gratulujemy i dziękujemy całej ekipie polskich skoczków za doskonały sezon i wspaniałe sportowe emocje!" – dodano.

Stochowi pogratulował również Witold Bańka, z rąk którego skoczek odebrał w Planicy Kryształową Kulę. – Móc pogratulować i wręczyć Mistrzowi Kryształową Kulę... bezcenne! Dziękujemy Kamilowi Stochowi, całej drużynie i trenerowi S. Horngacherowi za piękny sezon – napisał na Twitterze.

Triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich to drugi taki sukces w karierze 30-letniego Stocha. Wcześniej był najlepszy w – także olimpijskim – sezonie 2013/14.

Zwycięstwa w PŚ skoczek był pewny już od tygodnia, ale swoją dominację potwierdził wygrywając oba indywidualne zawody – w piątek i niedzielę – w finale cyklu na mamucim obiekcie w Planicy.

W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 1443 pkt o 373 wyprzedził Niemca Richarda Freitaga oraz o 458 Norwega Daniela Andre Tandego.

Małą Kryształową Kulę za klasyfikację lotów wywalczył Norweg Andreas Stjernen, który o siedem punktów zdystansował Stocha. W klasyfikacji Pucharu Narodów najlepsi okazali się Norwegowie, przed Niemcami i biało–czerwonymi, którzy wygrali ją przed rokiem.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -