28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dźwignął brąz

Ocena: 0
501

Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole) uzyskał 358 kg w dwuboju i zdobył w Splicie brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 85 kg. Zwyciężył Ukrainiec Oleksandr Pielieszenko. Drugie miejsce zajął Rosjanin Artem Okułow.

fot. Pixabay.com

Brąz Zwarycza to drugi krążek zdobyty przez biało-czerwonych w Chorwacji. Wcześniej złoty medal w dwuboju w kat. 53 kg wywalczyła Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra).

 

Antiga na Politechnice

Były trener siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga podpisał dwuletni kontrakt z Onico AZS Politechniką Warszawską. Zastąpi na tym stanowisku Jakuba Bednaruka. Francuski trener będzie jednocześnie szkolił reprezentację Kanady.

 

Polska piłka rządzi

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek został członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Wyboru dokonano podczas 41. Kongresu Europejskiej Unii Piłkarskiej w Helsinkach. Boniek jest drugim w historii Polakiem w ścisłym kierownictwie organizacji. Ponad pół wieku temu zasiadał w nim Leszek Rylski. Sukces Bońka zbiegł się z historycznym awansem polskich piłkarzy, którzy zajmują obecnie 11. miejsce w rankingu FIFA.

 

Przystanek: Bramka

Nietypowy przystanek autobusowy, znajdujący się przy ul. Stryjskiej w Gdyni, przy stadionie miejskim, otworzyli w ubiegłym tygodniu piłkarze Arki. Zamiast tradycyjnej wiaty są tu poprzeczka i słupki, na szklanej ściance namalowana została siatka, a żółto-niebieskie siedzenia przypominają miejsca siedzące na pobliskim stadionie.

 

Biegiem przez Teheran

W pierwszym międzynarodowym maratonie w Iranie wzięło udział 700 biegaczy, w tym 200 obcokrajowców z ponad 40 krajów świata. Persian Run Tehran 2017 wzbudził sporo kontrowersji. Do ostatniej chwili rozstrzygała się kwestia, czy kobiety będą mogły wybiec na trasę razem z mężczyznami. Ostatecznie zezwolono na to pod warunkiem przestrzegania irańskiego dress-code’u.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter