12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zrób zakupy do "Siatki Miłosierdzia"

Ocena: 0
1139

To nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości.

Parafiom, które wyrażą zainteresowanie udziałem w akcji, Caritas przekaże bezpłatnie "Siatki" – papierowe torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów.

Każdy, kto zechce włączyć się w akcję, „Siatki Miłosierdzia” będzie mógł odebrać ze swojej parafii. Wypełnione produktami z listy pakunki będzie można przynieść z powrotem do parafii lub do centrali Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu 62. Otrzymane produkty zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas do przygotowania paczek świątecznych oraz udzielania pomocy indywidualnej najbardziej potrzebującym rodzinom. "Siatki" będzie można otrzymać również w warszawskich sklepach partnera akcji – firmy "Wierzejki".

Pomysłodawcą akcji jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która od 2012 r. prowadzi ją pod nazwą „Tytka Charytatywna”. Od lat bliźniacze inicjatywy organizowane są w kolejnych polskich diecezjach – od diecezji kaliskiej po archidiecezję warmińsko-mazurską. Równolegle w większości diecezji, od kilkunastu już lat, prowadzone są zbiórki żywności dla najuboższych w supermarketach pod hasłem „Tak! Pomagam!”.

Do parafii archidiecezji warszawskiej trafi ponad 10 tys. „Siatek Miłosierdzia”. Kilka tysięcy Caritas AW przekaże także pracownikom warszawskich firm i urzędów.

Wszystkie parafie zainteresowane włączeniem się do akcji zapraszamy do kontaktu z magazynem Caritas AW przy ul. Wolskiej 172, tel. 660-776-141. Firmy i instytucje pragnące otrzymać „Siatki Miłosierdzia” dla swoich pracowników prosimy o kontakt mailowy: kdabrowski@caritas.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter