29 listopada
niedziela
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zrób zakupy do "Siatki Miłosierdzia"

Ocena: 0
934

To nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości.

Parafiom, które wyrażą zainteresowanie udziałem w akcji, Caritas przekaże bezpłatnie "Siatki" – papierowe torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów.

Każdy, kto zechce włączyć się w akcję, „Siatki Miłosierdzia” będzie mógł odebrać ze swojej parafii. Wypełnione produktami z listy pakunki będzie można przynieść z powrotem do parafii lub do centrali Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu 62. Otrzymane produkty zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas do przygotowania paczek świątecznych oraz udzielania pomocy indywidualnej najbardziej potrzebującym rodzinom. "Siatki" będzie można otrzymać również w warszawskich sklepach partnera akcji – firmy "Wierzejki".

Pomysłodawcą akcji jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która od 2012 r. prowadzi ją pod nazwą „Tytka Charytatywna”. Od lat bliźniacze inicjatywy organizowane są w kolejnych polskich diecezjach – od diecezji kaliskiej po archidiecezję warmińsko-mazurską. Równolegle w większości diecezji, od kilkunastu już lat, prowadzone są zbiórki żywności dla najuboższych w supermarketach pod hasłem „Tak! Pomagam!”.

Do parafii archidiecezji warszawskiej trafi ponad 10 tys. „Siatek Miłosierdzia”. Kilka tysięcy Caritas AW przekaże także pracownikom warszawskich firm i urzędów.

Wszystkie parafie zainteresowane włączeniem się do akcji zapraszamy do kontaktu z magazynem Caritas AW przy ul. Wolskiej 172, tel. 660-776-141. Firmy i instytucje pragnące otrzymać „Siatki Miłosierdzia” dla swoich pracowników prosimy o kontakt mailowy: kdabrowski@caritas.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 63,16b-17.19b;64,2b-7; Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Czuwajcie! - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter