23 października
wtorek
Marleny, Seweryna, Igi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: Kościół obchodzi Dzień Życia

Ocena: 0
1163

Pod hasłem „Miłosierdzie sprawia, że życie rozkwita” Kościół katolicki we Włoszech obchodzi 7 lutego Dzień Życia.

2016-02-07 20:06 
(KAI/RV) / Rzym, sg

Tegoroczne przesłanie skupia się na konieczności ochrony życia w wielu odmiennych kontekstach. Biskupi wymieniają m.in.: desperackie podróże uchodźców, aborcję, głód, śmierć w pracy, a także słabą politykę prorodzinną.

– Miłosierdzie objawia oblicze człowieka i Boga. Dlatego spotkanie z Chrystusem oznacza również dla współczesnego człowieka dostrzeżenie prawdziwego oblicza, każdej osoby, która staje na naszej drodze, a w niej oblicza Boga – tłumaczy bp Pietro Maria Fragnelli, kierujący we włoskim episkopacie komisją ds. rodziny, młodzieży i życia. Zaznaczył, że nieraz wydaje się, "iż życie coraz bardziej traci na wartości, coraz mniej jej cenimy", toteż episkopat zachęca do refleksji nad tą podstawową wartością, by ją na nowo odkryć i docenić.

– Jako chrześcijanie musimy wychodzić naprzeciw tym wszystkim sytuacjom, które są przeciwko życiu. Nie pomaga w tym krótkowzroczna polityka mediów, skupiona na tu i teraz. Musimy na nowo odkryć wartość życia choćby przez wzmacnianie więzi międzypokoleniowych – stwierdził bp Fragnelli.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -