18 stycznia
poniedziałek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielka Brytania: gigant aborcyjny zamyka swoje placówki

Ocena: 4.8
670

Na skutek licznych doniesień o nieprawidłowościach w zakresie bezpieczeństwa zdrowia jeden ze światowych gigantów przemysłu aborcyjnego – organizacja Marie Stopes International - stracił dostęp do refundacji kosztów swojej działalności ze środków publicznych i zamyka swoje placówki.

Fot. pixabay.com/CCO

Najstarsza i najprężniejsza na Wyspach organizacja pro-life: Stowarzyszenie Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) przywołuje ustalenia Care Quality Commission, instytucji oceniającej jakość usług opieki zdrowotnej, której raporty ujawniły katalog nadużyć w klinikach aborcyjnych prowadzonych przez Marie Stopes International. Nadużycia obejmowały m.in. wypłacanie premii dla personelu za promowanie aborcji i pozostawianie szczątków abortowanych dzieci w otwartych pojemnikach na śmieci.

Stowarzyszenie przywołuje także finansowy raport Marie Stopes International za ostatnie pięć lat, który podaje kwotę 44 milionów funtów wsparcia ze strony Departamentu Międzynarodowego Rozwoju, brytyjskiej rządowej agencji zajmującej się udzielaniem pomocy poza granicami kraju. Dzięki tej współpracy aborcyjny gigant, który - jak informuje SPUC - nie tylko prowadzi nielegalne ośrodki aborcyjne poza granicami kraju, ale promuje również kulturę taśmowego dostępu do aborcji non stop w Wielkiej Brytanii, odnotował w tym czasie rekordowy zysk w postaci blisko 297 milionów funtów.

Mimo tych wpływów - wobec obecnego obcięcia dotacji państwowych ze względu na wspomniane nadużycia - dla aborcyjnego giganta dalsze prowadzenie swoich klinik, w tym czwartego w kraju co do wielkości centrum aborcyjnego w Birmingham, gdzie w 2018 roku dokonano 6 tysięcy aborcji, najwyraźniej przestaje się opłacać. Zamknęło już pięć klinik Marie Stopes International w hrabstwie West Midlands: oprócz kliniki w Birmingham, także w Nuneaton, Sandwell i Wolverhampton.

Niestety kliniki Marie Stopes International straciły dostęp do refundacji kosztów swojej działalności ze środków publicznych w ramach narodowego systemu służby zdrowia nie na rzecz opieki zdrowotnej Brytyjczyków. Wstrzymane pieniądze trafia do konkurencyjnej organizacji aborcyjnej, która również prowadzi szereg klinik aborcyjnych w tym regionie.

Według danych Departamentu Zdrowia w 2018 roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzono rekordową liczbę ponad 200 tysięcy aborcji.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 5,1-10; Ps 110,b-4; Mk 2,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter