25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W niedzielę największy w Polsce marsz pro-life

Ocena: 0
502

14. Marsz dla Życia wyruszy w niedzielę sprzed pomnika św. Jana Pawła II w Szczecinie. Co roku uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy osób, które przychodzą całymi rodzinami.

2016-04-22 21:43
pk / Szczecin (KAI), mz

Organizatorami są Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Fundacja Małych Stópek. Do udziału w marszu zachęcają w internecie m.in. prof. Bogdan Chazan i Wojciech Cejrowski.

Rok temu hasło brzmiało "Kobieta jest piękna". Anna Suchy z Fundacji Małych Stópek podkreśla, że organizatorzy chcą w tym roku zadbać o mężczyzn i przypomnieć im, jak bardzo są ważni w życiu kobiet i rodzin. Stąd hasło "Mężczyzna Waleczne Serce".

– Nowe życie, którym jest obdarowana rodzina jest też darem dla mężczyzny. Kobieta przez 9 miesięcy nosi pod sercem dzieciątko i bardzo wiąże się z tym dzieckiem, ale w życiu takiego dziecka ważny jest też ojciec, mężczyzna, jego siła i opieka. W rodzinie to mężczyzna daje poczucie bezpieczeństwa – dodaje Anna Suchy.

Waleczne serce w haśle oznacza mężczyznę, który staje w obronie kobiety i swojego dziecka i nie pozostawia ich samych - tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator marszu. – Niestety bardzo często w działalności Fundacji Małych Stópek, kiedy trafiają do nas sprawy tzw. aborcyjne, gdzie kobieta jest na drodze do aborcji to jest pierwszy powód. 99 procent takich spraw jest wtedy, kiedy nie ma przy niej mężczyzny. Bo się nie przyznaje, bo to nie czas na ojcostwo. Jest 10 tys. powodów, żeby pozostawić kobietę i dziecko – dodaje.

Tegoroczny Marsz dla Życia rozpocznie się w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły