25 czerwca
sobota
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sejm RP zajmie się projektem ustawy "Stop aborcji 2021"

Ocena: 0.1
571

W środę 22 września trafił do Sejmu - wraz z 130 tys. podpisami polskich obywateli - projekt ustawy „Stop aborcji 2021”. Zakłada on taką samą, prawną ochronę życia dla wszystkich osób poczętych i już urodzonych, ponieważ - jak przypomina inicjator projektu, Fundacja Pro – Prawo do Życia - dziecko poczęte jest człowiekiem.

Fot. stronazycia.pl

Autorzy projektu nie zgadzają się na tzw. kompromis aborcyjny, który - jak tłumaczą - poprzez obecne stosowanie wadliwych zapisów kodeksu karnego powoduje, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. - Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w Internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 000 ofiar rocznie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 nie stanowi istotnej bariery dla zabójców, ponieważ nie odnosi się w żaden sposób do ścigania aborcyjnych przestępstw - tłumaczą obrońcy życia ludzkiego od poczęcia.

Inicjatorem społecznej inicjatywy ustawodawczej "Stop aborcji" i zbierania podpisów pod nią jest Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Ustawa ma dostosować prawo do normy konstytucyjnej, bowiem art. 38 Konstytucji RP wprawdzie stanowi: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”, jednak norma konstytucyjna jest martwa w odniesieniu do ludzi w okresie prenatalnym, którzy są pozbawieni ochrony prawnej. Autorzy projektu wskazują też na stronie stronazycia.pl, jakie kary za dokonanie aborcji przewiduje proponowana ustawa.

Co do zasady, za dokonanie aborcji, czyli za pozbawienie życia człowieka przed narodzeniem, proponowana ustawa przewiduje kary analogiczne do tych za pozbawienia życia każdego innego człowieka. Natomiast jeżeli sprawcą przestępstwa jest matka dziecka poczętego, a czyn ten jest popełniony na szkodę takiego dziecka, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia

– informują.

Projektem wkrótce powinien zająć się Sejm.

Ochrona życia najsłabszych jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, wynikającym z zasad moralnych i zapisów Konstytucji. Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt Stop aborcji. Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy.

- czytamy w komunikacie Fundacji Pro-prawo do życia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Sobota, XII Tydzień zwykły - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
zachowałaś słowa Boże
i rozważałaś je w sercu swoim.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 2,41-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter