23 września
sobota
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyły przygotowania do Przystanku Jezus 2023

Ocena: 0
302

Choć plany i szkice programu kolejnej edycji Przystanku Jezus (PJ) powstawały już od kilkunastu tygodni, to oficjalnie w miniony piątek, 14 kwietnia, przygotowania ruszyły pełną parą. W sanktuarium w Skrzatuszu odbyło się spotkanie zespołu koordynującego tegoroczną PJ z gospodarzem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskupem Zbigniewem Zielińskim i biskupem Edwardem Dajczakiem, duchowym ojcem „przystankowej rodziny”. Tegoroczny Przystanek rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 5 sierpnia.

Fot. przystanekjezus.pl

Atmosfera jedności, jaką wprowadzili księża biskupi, i zawołanie biskupie nowego ordynariusza diecezji umocniły w organizatorach przekonanie, że pomysł na hasło tegorocznego Przystanku nie jest dziełem przypadku. „Aby byli jedno”(por. J 17,22) – to wołanie Jezusa z Jego modlitwy za uczniów stanie się tematem i przewodnim hasłem 23. edycji Przystanku Jezus.

Podczas spotkania w Skrzatuszu bp Zbigniew Zieliński nie tylko udzielił zgody na organizację wydarzenia, ale wyraził także gotowość włączenia się osobiście w działania Przystanku. Bp Edward Dajczak podjął się także wygłoszenia rekolekcji, które jak co roku będą przygotowaniem dla ewangelizatorów do dzielenia się Ewangelią z uczestnikami Festiwalu Pol’and’Rock.

Kończąc spotkanie w Skrzatuszu biskupi udzielili błogosławieństwa na wszystkie zadania związane z organizacją i przebiegiem tegorocznej edycji Przystanku Jezus.

Po spotkaniu z pasterzami diecezji odbyły się spotkania organizacyjne z burmistrzem Czaplinka Panem Marcinem Naruszewiczem oraz z gospodarzami Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, który w tym roku znowu stanie się bazą Przystanku Jezus.

Za kilka tygodni ruszą zapisy dla ewangelizatorów. Organizatorzy już dzisiaj zachęcają do zaplanowania wakacji tak, by dni od 31.07 – do 5.08. rezerwować na wspólne spotkanie i posługę w czasie Przystanku Jezus 2023.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły, wspomnienie św. Ojca Pio
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter