20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyła rekrutacja do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

Ocena: 0
935

Do 23 lutego trwa rekrutacja do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Słuchacze uczelni są wyłaniani spośród osób, które nie ukończyły 32 lat, posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych z tytułem magistra lub równorzędnym oraz znają język angielski, francuski lub niemiecki.

fot. pixabay.com

"Zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów, staże krajowe i zagraniczne, intensywny kurs języków obcych, stypendium, a także praca w administracji publicznej bezpośrednio po zakończeniu nauki – to tylko nieliczne korzyści z kształcenia w KSAP" – czytamy w komunikacie przekazanym w piątek PAP .

Jak podkreślono, kształcenie w Krajowej Szkole Administracji Publicznej trwa 19 miesięcy, podczas których 40 słuchaczy zdobywa wiedzę z zakresu nowoczesnej administracji publicznej, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a także intensywnie uczy się języków obcych. Pod opieką mentora – doświadczonego urzędnika, rozwijają swoje kompetencje zawodowe – czytamy.

Według komunikatu ważnym elementem programu kształcenia w KSAP są krajowe i zagraniczne staże zawodowe. "Wiedzę i umiejętności absolwenci KSAP wykorzystują w służbie na rzecz obywateli" – zaznaczono.

Wśród absolwentów KSAP są ministrowie, dyrektorzy generalni, dyrektorzy departamentów, ambasadorowie. Od 1993 roku KSAP ukończyło ponad 1200 osób – przypomniano w komunikacie. Podczas nauki w KSAP słuchacze otrzymują stypendium i ubezpieczenie społeczne, a po jej zakończeniu możliwość pracy w administracji publicznej.

KSAP informuje, ze zainteresowani mogą skorzystać z Dni Otwartych w uczelni: 27 stycznia br. w godz. 10:00–12:00 oraz 8 lutego br. w godz. 17:00–19:00. Więcej informacji nt. rekrutacji i programu kształcenia można znaleźć na stronie KSAP: www.ksap.gov.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -