22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przedszkole w modelu "Sternika" powstaje w Łodzi

Ocena: 0
1092
Przedszkole "Żywioły" prowadzone w modelu edukacyjnym "Sternika" powstaje w Łodzi. Placówka chce być przedłużeniem domu rodzinnego, dbać o integralny rozwój dzieci.
2015-07-25 14:04
lg / Łódź (KAI), mz
 
– To projekt adresowany do rodzin, którym bliskie jest spójne wychowanie dzieci w oparciu o wartości – mówią założyciele przedszkola. Pierwsza grupa spotka się w nim 1 września.

– W naszym przedszkolu kluczowych jest kilka zasad. Chodzi o wychowanie dziecka poprzez integralne i indywidualne podejście do jego rozwoju, wspieranie rodziców w wychowaniu i chrześcijańska wizja człowieka – mówi Marta Wawrzyniak z fundacji "Żywioły". Przedszkole nie będzie miało charakteru wyznaniowego, ale kieruje się wartościami płynącymi z Ewangelii. Mogą do niego chodzić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Łódzkie przedszkole realizować będzie program wychowawczy opracowany w ramach modelu "Sternika". Ważna w nim będzie zatem ścisła współpraca z rodzicami, która rozpoczyna się już na etapie rekrutacji. – Każda rodzina ma swojego opiekuna, wspierającego rodziców w wychowaniu dzieci – tłumaczy Wawrzyniak. Dzięki temu kształtowanie w w małych dzieciach dobrych nawyków będzie realizowane zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Czesne, które płacą rodzice, ustalane jest indywidualnie. – Jego wysokość zależy od możliwości rodzin i potrzeb placówki – wyjaśnia Wawrzyniak.

Placówka jest elementem większego projektu, realizowanego przez grupę rodziców. Przedszkole to pierwszy etap, kolejnym (za dwa lata) będą dwie szkoły podstawowe: męska i żeńska, prowadzone według idei edukacji zróżnicowanej ze względu na płeć. Kolejny krok to gimnazjum.

Przedszkole działa w wyremontowanym gmachu przy ul. Chocimskiej 13 w Łodzi.

Placówki edukacyjne działające w modelu edukacyjnym "Sternika" prowadzone są od 50 lat w 38 krajach świata. W Polsce jest ich kilkanaście, a na świecie – ponad pół tysiąca.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły