6 lipca
poniedziałek
Gotarda, Dominiki, Lucji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Potrójny sukces rekrutacyjny UKSW

Ocena: 0
762

Łączenie potencjału nauk społeczno-humanistycznych z innowacyjnym sposobem podejścia do dydaktyki i sfery badawczej to wyjątkowy atut Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zainteresowanie studiami na tej uczelni jest bardzo duże – powiedział rektor tej uczelni ks. prof. Stanisław Dziekoński.

fot. Flickr/ cco

Dodał, że w pierwszym etapie rekrutacji na najbardziej popularne i oblegane kierunki zgłosiło się o ponad 30 proc. więcej kandydatów niż w roku ubiegłym.

Prawdziwą sensacją okazał się nowo utworzony kierunek lekarski. O sto miejsc przygotowanych dla studentów na Wydziale Medycznym rywalizuje prawie 1,7 tys. kandydatów

Tyle zgłoszeń wpłynęło przed ostateczną weryfikacją składanych obecnie dokumentów. Szansę na indeks mają osoby z najlepszymi wynikami z egzaminu dojrzałości o najwyższej liczbie uzyskanych punktów.

"Kryteria rekrutacji nie odbiegają w tym roku akademickim od zasad powszechnie stosowanych na innych publicznych uczelniach" – podkreślił ks. prof. Dziekoński.

Jego zdaniem kształcenie lekarzy na UKSW doskonale wpisuje się w ideę humanizacji medycyny i holistycznego podejścia lekarza do pacjenta, bo emocje i psychika mają bardzo duży wpływ na stan zdrowia i leczenie chorych.

Nasz program kształcenia przyszłych lekarzy uwzględnia te wszystkie aspekty, dlatego zależy nam, aby na ten kierunek nie trafiały osoby przypadkowe. Na Wydziale Medycznym zapewniamy studentom możliwość zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie medycyny i zaawansowanych technologii cyfrowych oraz trójwymiarowego obrazowania (3D)

Podkreślił też, że UKSW ma duży potencjał naukowy, technologiczny i intelektualny w dziedzinie informatyki, nauk społecznych, przyrodniczych, humanistycznych, biologicznych.

Uczelnia była jednym z pierwszych uniwersytetów w Polsce, który przed kilkoma laty stworzył bardzo nowoczesne centrum cyfrowe dla humanistyki i nauk społecznych. Teraz buduje multidyscyplinarne centrum badawcze cyfrowej nauki i technologii w Dziekanowie Leśnym, z myślą o cyfrowej medycynie i gospodarce.

Centrum ruszy już wkrótce. Prowadzone będą tam również prace badawcze nad nowatorskimi rozwiązaniami dla sektora energetycznego i przemysłowego. Partnerami uczelni w tym przedsięwzięciu są KGHM Polska Miedź i Polska Grupa Energetyczna (PGE). Dynamiczny rozwój uczelni połączony jest silnie z obszarem współpracy nauki z biznesem w dziedzinie szeroko pojętej innowacji.

Nowoczesne zaplecze dydaktyczno-naukowe, doskonale wyposażone laboratoria badawcze i autorytet kadry akademickiej motywują także wielu obcokrajowców do studiowania na UKSW. Są gwarancją wysokiego standardu interdyscyplinarnego kształcenia studentów na ponad 40 kierunkach w 11 wydziałach

Dodał, że w pierwszym etapie tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i magisterskie, oprócz kierunku lekarskiego, najwięcej chętnych zgłosiło się na psychologię (14 osób na jedno miejsce) i ekonomię (9). W dalszej kolejności jest administracja (ok. 7 osób na jedno miejsce), prawo (ponad 6), prawie tyle samo na stosunki międzynarodowe i informatykę.

Dużym powodzeniem cieszy się też uruchomione w tym roku pielęgniarstwo (ponad 5 osób). Podobna liczba od ok.4 do 5. kandydatów na jedno miejsce jest na filologię włoską, pedagogikę, dziennikarstwo, socjologię, komunikację medialno-kulturową, filologię polską i na kierunek człowiek w cyberprzestrzeni. Niewiele mniej na bezpieczeństwo wewnętrzne, kulturoznawstwo, europeistykę, chemię i na ochronę środowiska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 lipca

Poniedziałek, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
«Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 2,16.17b-18.21-22; Ps 145,2-9; Mt 9,18-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter