24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ofiara pedofilii odchodzi z Papieskiej Komisji

Ocena: 0
674

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich poinformowała o rezygnacji Irlandki Marie Collins z członkostwa w tej instytucji. Dymisja została złożona na ręce przewodniczącego Komisji kard. Seana O'Malleya i nabiera mocy z dniem 1 marca.

fot. Pixabay.com

W rozmowie z kard. O'Malleyem Marie Collins wyznała, że motywem jej decyzji jest brak współpracy z Komisją innych dykasterii Kurii Rzymskiej.

Marie Collins była członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich od chwili jej utworzenia 22 marca 2014 roku. W wieku 13 lat jako pacjentka szpitala była molestowana przez kapelana. Obecnie jest żoną i matką. Konsekwentnie walczyła, aby usłyszano głosy ofiar. Założyła fundację swego imienia, pomagającą Kościołowi katolickiemu w jej ojczyźnie w zakresie polityki ochrony dzieci.

W komunikacie wydanym przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich czytamy, że pani Collins przyjęła zaproszenie kard. O'Malleya do kontynuowania współpracy z tą instytucją w działaniach edukacyjnych, posiadając wyjątkowe umiejętności dydaktyczne. Wielki wpływ wywierają jej świadectwa jako ofiary nadużyć. Ojciec Święty przyjął rezygnację pani Collins, wyrażając głębokie uznanie za jej pracę na rzecz ofiar nadużyć, jakich dopuścili się niektórzy duchowni – czytamy w komunikacie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter