23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nożownik wtargnął na plebanię i zamordował mężczyznę

Ocena: 0
651

W czwartek popołudniu na plebanii kościoła pw. św. Augustyna na warszawskiej Woli napastnik uzbrojony w nóż zaatakował mężczyznę, ojca jednego z kapłanów archidiecezji warszawskiej. Kiedy na pomoc ruszył ksiądz pracujący w parafii, także został zaatakowany. Mimo reanimacji mężczyzna nie przeżył.

Fot. PAP / Leszek Szymański

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak poinformował, że do przedsionka plebanii wszedł agresor w wieku ok. 40 lat i zaatakował 60-letniego mężczyznę. Jak dopowiedział proboszcz parafii św. Augustyna ks. Walenty Królak, mężczyzna wychodził z plebanii, gdzie przystępował do sakramentu spowiedzi. – W obronie ofiary stanął jeden z dyżurujących kapłanów. On również został zaatakowany przez napastnika – dopowiada duchowny.

Policjanci przybyli na miejsce w 3 minuty od wezwania i obezwładnili napastnika. - Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Napastnik został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem - przekazał rzecznik warszawskiej policji.

Proboszcz parafii św. Augustyna na Woli ks. Walenty Królak wskazuje, że sprawca napaści to również parafianin, będący najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków lub innych używek. – Nie wiemy dokładnie, co sprowokowało jego agresję. Być może czekał na spotkanie z księdzem – wyjaśnia kapłan. Wskazuje, że wcześniej mogło dojść między mężczyznami do jakiejś wymiany zdań.

Zaatakowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Ksiądz, który stanął w jego obronie, nie odniósł poważnych obrażeń.

Zdaniem proboszcza za wcześnie jest by wyrokować przyczyny tego zdarzenia. Na terenie parafii trwa jeszcze śledztwo policyjne. - To wydarzenie budzi w nas poważny niepokój. Przecież to wydarzyło się około godziny 17.00, a więc w biały dzień – mówi duchowny.- To co teraz najbardziej potrzebne to modlitwa za zmarłego mężczyznę, jego całą rodzinę, współbraci Ruchu Neokatechumenalnego do którego należał, a także za poruszoną tym zdarzeniem parafię, która właśnie przeżywa rekolekcje wielkopostne - mówi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -