28 stycznia
piątek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Katowice: parafia przekazała ziemię pod rozbudowę szkoły

Ocena: 0
819

Szkoła w Podlesiu musi się rozbudować, bo dzieci w południowych dzielnicach Katowic szybko przybywa. Budowa miała jednak zająć całe boisko. Ziemię pod nowe boisko podarowała więc tutejsza parafia.

fot. Wokandapix / CC0

Obok szkoły podstawowej  nr 21 w Katowicach Podlesiu w ciągu najbliższych 3,5 roku powstanie nowa hala sportowa, oraz 10 kolejnych sal lekcyjnych. Niestety, dobudówka zajmie prawie całe boisko szkolne. Stąd miasto poprosiło o możliwość wykupienia dwóch sąsiednich działek, które należą do parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Proboszcz po konsultacji z arcybiskupem Wiktorem Skworcem odpowiedział, że na potrzeby dzieci Kościół przekaże te działki za darmo. Przekazany przez Kościół teren ma ponad 1300 metrów kwadratowych. Miasto ma zamiar zbudować tam boisko o wymiarach boiska do piłki ręcznej.

- Dzisiaj w tej szkole mamy zmianowość. Dzieci albo zaczynają wcześnie rano i kończą wczesnym popołudniem, albo zaczynają wczesnym a kończą późnym popołudniem. To w dzisiejszych czasach trudne nie tylko dla uczniów, ale i dla ich rodziców - komentował prezydent Marcin Krupa. - Chcieliśmy w początkowej fazie zakupić te działki, ale po rozmowach ks. proboszcz zaproponował, że może - po zgodzie księdza arcybiskupa - nam te działki przekazać za darmo - wyjaśniał prezydent Krupa. - Tak się też stało. Można powiedzieć, że to jest prezent pod choinkę dla mieszkańców naszego miasta, ale głównie dla mieszkańców południa Katowic, bo dzielnic Podlesie i Zarzecze - dodał.

Umowę o przekazaniu miastu działek pod budowę boiska szkolnego podpisali prezydent Marcin Krupa i proboszcz z Podlesia, ks. Jacek Plech. - Ewangelię potwierdza się w życiu - mówił ks. proboszcz. - Naprawdę wielka radość jest wtedy, gdy możemy coś ofiarować, zwłaszcza dzieciom i młodzieży - mówił. Dodał, że jesto to inicjatywa księdza arcybiskupa, a dzieje się to przy aprobacie parafian. - Kiedy ogłosiłem decyzję o przekazaniu na zebraniu rodziców w szkole, odpowiedział mi wielki aplauz. Nie robiliśmy tego dla poklasku, ale cieszymy się, że wychodzimy naprzeciw prawdziwym potrzebom, jakie mają rodzice, dzieci i młodzież - dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Piątek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 4,26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter