14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Japonia: katolik wśród ofiar zamachu w Dakce

Ocena: 0
939

Katolickie portale społecznościowe w Tokio podały dziś, że wśród 7 Japończyków – ofiar ataku terrorystycznego w stolicy Bangladeszu, Dakce, z 1 lipca, znalazł się znany działacz katolicki John Hiroshi Tanaka.

2016-07-07 15:04
o.pj (KAI) / Tokio, mz
fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

80-letni Tanaka współpracował z Japońską Agencją Współpracy z Zagranicą (Japan International Cooperation Agency) i był wydelegowany do Bangladeszu, aby budować tam linię kolejową wraz z innymi pracownikami firmy Oriental Consultants Global Co.

W Tokio należał on do parafii św. Ignacego, prowadzonej przez jezuitów w dzielnicy Yotuya. Udzielał się zwłaszcza jako asystent ks. Alphonsa Deekena SJ, profesora jezuickiego uniwersytetu Sophia, któremu pomagał w organizowaniu w całym kraju grup dyskusyjnych „Sei to Shi o Kangaeru Kai” (Grupa Medytująca o Życiu i Śmierci).

– Nie możemy powstrzymać łez po śmierci tak wartościowego człowieka, który pojechał do Bangladeszu nie dla pieniędzy, ale po to, aby tamtejszym ludziom przekazać swoją pasję związaną z budowaniem linii kolejowych – powiedziała KAI współpracująca z ks. Deekenem Kumiko Hosokawa.

Pogrzeb Johna Tanaki odbędzie się 8 lipca w kościele św. Ignacego w Tokio.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -