11 lipca
sobota
Olgi, Kaliny, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Integracja, czyli razem raźniej

Ocena: 5
349

Za nami dziewiętnasta edycja Ulicy Integracyjnej, czyli zawsze radosnego spotkania osób sprawnych z niepełnosprawnymi.

fot. Zuzanna Smoleńska

Sobotnią imprezę tradycyjnie zorganizowano na stołecznym Kole siłami Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej we współpracy z innymi placówkami działającymi na polu integracji. Poprzedziła ją Msza święta w kościele św. Józefa, której przewodniczył bp Piotr Jarecki.

Sama impreza odbyła się jak zawsze na świeżym powietrzu, po raz pierwszy na terenie Zespołu Szkół nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nie zabrakło atrakcji sportowych i kulturalnych. Były m.in. tor rowerowy, siatkówka, hulajnogi, warsztaty plastyczne. Cały czas działała estrada, na której obok siebie występowali artyści duzi i mali, zdrowi i niepełnosprawni. Stanowiska na Ulicy Integracyjnej miały też organizacje pozarządowe, w tym Warsztaty Terapii Zajęciowej KSN AW. Można było tam podziwiać i kupić dzieła niepełnosprawnych artystów oraz zapoznać się z programami integracyjnymi wolskich placówek oświatowych. Swoje stoiska edukacyjne przygotowały też policja, izba celna i straż miejska.

Tegoroczny program Ulicy wzbogaciła I Letnia Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana przez ZS nr 32. Były na niej m.in. skoki w dal, rzuty piłką lekarską i biegi, w tym sztafeta. Najlepsi zawodnicy odebrali medale i nagrody z rąk Jolanty Pindelskiej, dyrektor ZS nr 32. Podczas imprezy wręczono też Medale Integracji. Coroczne nagrody dla osób i instytucji, które przyczyniają się do integracji osób niepełnosprawnych, przyznano Mariuszowi Wychódzkiemu, nauczycielowi wychowania fizycznego z ZS nr 32, instruktorowi zajęć sportowych dla niepełnosprawnych i pomysłodawcy Spartakiady oraz Urszuli Podgórskiej, nauczycielce geografii i katechetce ZS nr 71, z ogromnym oddaniem i w wielkiej skromności działającej na rzecz niepełnosprawnych oraz idei integracji.

Radosne sobotnie świętowanie zakończono wczesnym popołudniem.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Pacjenta.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 lipca

Sobota, XIV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii,
stokroć tyle otrzyma
i życie wieczne odziedziczy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 2,1-9;Ps 34,2-4 i 6. 9 i 12. 14-15;Dz 4,32-35;Mt 19,27-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter