29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XIII Rodzinny Piknik Caritas Przystanek Historia w Józefowie - GALERIA

Ocena: 0
463

W niedzielę 9 września Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Marek Kozłowski – proboszcz Parafii NMP Królowej zainaugurowano XIII Rodzinny Piknik Caritas Przystanek Historia w Józefowie k. Legionowa.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

Na placu przy szkole w Józefowie z każdą chwilą przybywało coraz więcej osób mających pragnienie spędzenia w rodzinnym gronie niedzielnego popołudnia, a przy okazji wsparcia działającego przy miejscowej parafii - zespołu Caritas.

W południe piknik oficjalnie otworzył i błogosławieństwa udzielił ks. Marek Kozłowski. Pora obiadowa sprzyjała do skosztowania gorącej grochówki, kiełbaski czy karkówki. Dużo atrakcji przygotowano z myślą o dzieciach, były to różnego rodzaju gry i zabawy, loteria fantową oraz warsztaty.

Największym wyzwaniem była gra historyczna Przystanek Historia, polegała na tym, że każdy z uczestników dostawał charakterystyczną kartę do gry, a następnie musiał ją wypełnić zdobywając odpowiednią wiedzę z rozmieszczonych w różnych miejscach na terenie pikniku lub od postaci historycznych poruszających się po terenie.

W dość interesującej i momentami gorącej atmosferze przebiegała licytacja, z której dochód również przeznaczono na cele charytatywne. Właśnie dzięki przyjaciołom i ludziom dobrej woli organizatorzy pozyskali szereg przedmiotów, które zainteresowały niejednego nabywcę.

Piknik w Józefowie to przede wszystkim wydarzenie kulturalne. Wśród wielu atrakcji z koncertem „100 lat niepodległości w piosence Od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności” - wystąpił zespół Sonanto. Gośćmi specjalnymi byli Kasia i Darek Malejonek.

Bardzo efektownie wyglądała rekonstrukcja bitwy jaka miała miejsce między 9 a 25 czerwca w Lasach Janowskich - największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich podczas II Wojny Światowej. Kulminacją tej operacji była 14 czerwca bitwa na Porytowym Wzgórzu. Inscenizację mogliśmy podziwiać dzięki rekonstruktorom z: Grupy Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch und Deutschmeimeister, Kurpiowskiej Grupy Historycznej „Ostoja”, Grupy Historycznej Niepodległość 1863 i grupy pirotechników.

Brawa należą się organizatorom za pomysłowość i wykonaną pracę przygotowującą to wydarzenie, a także za dbałość o sprawny jego przebieg, Przede wszystkim dla Pani Anny Stańczak – prezes Caritas w Józefowie za czuwanie nad całością, a także jej zespołowi.

Piknik poprowadził Conrado Moreno.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter