8 lipca
środa
Edgara, Elzbiety, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpanie coraz częściej wspierają działania przeciwko ideogii gender

Ocena: 0
1396

Mieszkańcy Hiszpanii zwiększyli wsparcie dla organizacji katolików Hazte Oir, prowadzącą m.in. działania przeciwko polityce gender.

fot. pixabay.com/Sephelonor/CC0

Do budżetu tej organizacji wpłynęło do marca br. prawie 200 tys. euro, czyli siedmiokrotnie więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca w 2017 r.

Znaczący wzrost wpływów od darczyńców ma związek z prowadzoną w ub.r. przez Hazte Oir akcją z wykorzystaniem autobusu z hasłami przeciwnymi ideologii gender. Pod koniec lutego ub.r. pojazd ten został zarekwirowany przez madrycką policję. Po kilku miesiącach decyzją sądu nastąpił zwrot autobusu. Sędzia stwierdził, że umieszczone na pojeździe hasła nie są “zamachem na prawa młodzieży i dzieci”, ani nie “prześladują nikogo” z powodów wyznawanego światopoglądu.

Na autobusie Hazte Oir, który w ub.r. objeżdżał Hiszpanię, widniały hasła będące, zdaniem władz tej organizacji, “odpowiedzią na propagandę środowisk LGBT”: “Chłopcy mają penisa, dziewczynki mają pochwę. Nie daj się oszukać. Jeśli urodziłeś się mężczyzną, jesteś mężczyzną. Jeśli urodziłaś się kobietą, nadal nią będziesz”.

Władze Hazte Oir wyjaśniały, że pomarańczowy autobus służył uświadomieniu społeczeństwa o zagrożeniach płynących z transgenderyzmu. Przypominały, że w przeszłości zrzeszające osoby transseksualne stowarzyszenie Chrysallis przeprowadziło w środkach transportu publicznego w kilku hiszpańskich miastach kampanię, w której wykorzystano rysunki nagich dzieci. Widniało przy nich hasło “Są dziewczynki z penisem i chłopcy z pochwą”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 lipca

Środa, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 10,1-3.7-8.12; Ps 105, 2-7; Mt 10,1-7
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter