28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Groźny wypadek komunikacyjny w stolicy

Ocena: 0
1279

W Warszawie autobus komunikacji miejskiej linii 186 spadł z wiaduktu na trasie S8 nad Wisłostradą, na moście Grota-Roweckiego . Przód autobusu spadł ze ślimaka, reszta została na górze. Około 20 osób zostało poszkodowanych, jedna osoba zginęła.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podał, że autobusem jechało 40 osób. Według niego, do szpitali odwiezionych zostało 6 osób z ciężkimi obrażeniami; do szpitali przewiezione zostały też osoby z lżejszymi obrażeniami, niektóre opatrywane są na miejscu.

Na miejscu wypadku działania podjęły załogi 11 karetek ratownictwa medycznego oraz straż pożarna i policja. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego zabrał z miejsca wypadku ranną 17-latkę z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Prezydent Rafał Trzaskowski koordynuje działania służb miejskich biorących udział w akcji ratunkowej związanej z wypadkiem miejskiego autobusu; zlecił uruchomienie specjalnej infolinii dla rodzin poszkodowanych w wypadku

- poinformowała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka, zapewniając, że ratusz organizuje też poszkodowanym i ich bliskim pomoc psychologiczną.

Za ofiarne i sprawne działanie podzękował służbom ratunkowym prezydent Andrzej Duda zapewniając, że wszyscy poszkodowani otrzymali pomoc i zostali zabezpieczeni.

Rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że autobus linii 186, który uległ wypadkowi, był praktycznie nowy. Kierowca miał certyfikat, a czas pracy nie był przekroczony. Autobus kursowanie rozpoczął o 5.25 rano. Jechał w kierunku pętli na Szczęśliwcach. Kierowca autobusu nie jest ciężko ranny i korzysta z pomocy medycznej na miejscu wypadku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter