25 stycznia
poniedziałek
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Groźny wypadek komunikacyjny w stolicy

Ocena: 0
1090

W Warszawie autobus komunikacji miejskiej linii 186 spadł z wiaduktu na trasie S8 nad Wisłostradą, na moście Grota-Roweckiego . Przód autobusu spadł ze ślimaka, reszta została na górze. Około 20 osób zostało poszkodowanych, jedna osoba zginęła.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podał, że autobusem jechało 40 osób. Według niego, do szpitali odwiezionych zostało 6 osób z ciężkimi obrażeniami; do szpitali przewiezione zostały też osoby z lżejszymi obrażeniami, niektóre opatrywane są na miejscu.

Na miejscu wypadku działania podjęły załogi 11 karetek ratownictwa medycznego oraz straż pożarna i policja. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego zabrał z miejsca wypadku ranną 17-latkę z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Prezydent Rafał Trzaskowski koordynuje działania służb miejskich biorących udział w akcji ratunkowej związanej z wypadkiem miejskiego autobusu; zlecił uruchomienie specjalnej infolinii dla rodzin poszkodowanych w wypadku

- poinformowała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka, zapewniając, że ratusz organizuje też poszkodowanym i ich bliskim pomoc psychologiczną.

Za ofiarne i sprawne działanie podzękował służbom ratunkowym prezydent Andrzej Duda zapewniając, że wszyscy poszkodowani otrzymali pomoc i zostali zabezpieczeni.

Rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że autobus linii 186, który uległ wypadkowi, był praktycznie nowy. Kierowca miał certyfikat, a czas pracy nie był przekroczony. Autobus kursowanie rozpoczął o 5.25 rano. Jechał w kierunku pętli na Szczęśliwcach. Kierowca autobusu nie jest ciężko ranny i korzysta z pomocy medycznej na miejscu wypadku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
+ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Dz 22,3-16 albo Dz 9,1-22; Ps 117,1-2; Mk 16,15-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter