29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fundacja PGZ przekazała 200 tys. zł na pomoc weteranom

Ocena: 0
609

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekazała w piątek darowiznę w wysokości 200 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Darowizna ma być przeznaczona na sfinansowanie rehabilitacji podopiecznych Stowarzyszenia.

fot. PAP/Marcin Obara

– Dotychczas Polska za mało dbała o weteranów. To jest nasz wielki wyrzut sumienia i wielkie zadanie dla państwa i wszystkich Polaków – oceniła prezes Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej Eliza Dzwonkiewicz, podczas uroczystości przekazania darowizny, która odbyła się w siedzibie PGZ w Warszawie.

Dzwonkiewicz przyznała, że 200 tys. zł może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich potrzeb Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Wyraziła nadzieję, że przekazana w piątek pomoc nie będzie jednorazowa. – Czuję się moralnie zobowiązania do tego, żebyśmy tym dzisiejszym gestem spowodowali, że ta pomoc będzie stała i taka jak ma być – podkreśliła.

Wiceminister obrony narodowej Bartłomiej Grabski powiedział, że w sprawie żołnierzy poszkodowanych zagranicą potrzebne są "systemowe rozwiązania". Poinformował, że resort chce je zapisać w nowelizacji ustawy o weteranach. – Myślimy też nad rozwiązaniami, które pozwolą na pomoc żołnierzom, którzy ponieśli uszczerbek na zdrowiu w szkoleniach na terenie kraju – zaznaczył.

Prezes PGZ Błażej Wojnicz mówił, że pomoc weteranom, to jeden z podstawowych obszarów działalności koncernów zbrojeniowych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. – My, jako Polska Grupa Zbrojeniowa, również przyjmujemy na siebie tę powinność, bo czujemy odpowiedzialność za tych, którzy poświęcają swoje zdrowie dla ojczyzny – oświadczył.

Poinformował, że przekazana w piątek darowizna "zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku". Zapewnił też, że nie będzie to "ostatnie działanie PGZ w obszarze współpracy z weteranami".

Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju Tomasz Kloc, w imieniu weteranów, dziękował za udzielone wsparcie. Poinformował, że zostanie ono przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji podopiecznych Stowarzyszenia oraz sprzęt niezbędny do leczenia jednego z najciężej poszkodowanych weteranów.

– Mam nadzieję, że w dalszej naszej działalności będziemy otrzymywali wsparcie zarówno od Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale również od szefa MON, który zawsze był, jest, i będzie dla nas partnerem w naszej działalności na rzecz weteranów – podkreślił Kloc.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy, wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter