28 stycznia
sobota
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek do małżonków: umacniajcie waszą miłość łaską sakramentu

Ocena: 0
507

„To siła miłości przezwycięża wszelkie zagrożenia, pozwala wytrzymać i sprawia, że jesteśmy mocni i niezawodni (...). Dzięki łasce sakramentu małżonkowie mogą się doskonalić w miłości" – przypomina chrześcijańskim rodzinom papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem komentuje świadectwo afrykańskiego małżeństwa, które dzieli się swoimi doświadczeniami w przezwyciężaniu rodzinnych kryzysów i nieporozumień.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Gérard i Julie przyznają, że były sytuacje, kiedy dla wyjaśnienia ciemnych stron ich związku niezbędna była pomoc kapłana. Kiedy indziej wystarczył prosty gest miłości czy niespodziewana pomoc ze strony dzieci.

Papież przypomina im o łasce sakramentu, na której można kształtować w sobie to wszystko, o czym mówi św. Paweł w Hymnie o miłości.

Miłość jest cierpliwa, jest łaskawa. Miłość nie jest zazdrosna, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą. Miłość nie znieważa, nie szuka własnych korzyści, nie gniewa się. Miłość nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, ale raduje się prawdą. Miłość wszystko przebacza, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Wszystko! Wszystko! Jest to miłość mimo wszystko. To siła miłości przezwycięża wszelkie zagrożenia, pozwala wytrzymać i sprawia, że jesteśmy mocni i niezawodni. To miłość sprawia, że dzieci mogą powiedzieć o swoich rodzicach: wiem, że mama i tata zawsze będą przy mnie, że na nich mogę liczyć i mogę ufać ich miłości! Kochać znaczy cieszyć się z drugiego człowieka, z jego sukcesów. Jakże ważne jest uczenie dzieci, by cieszyły się radością innych, z ich urodzin i osiągnięć! Bo piękne jest to, że rodzina jest miejscem, gdzie świętuje się radość!

– podkreśla w filmie Ojciec Święty.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Sobota, III tydzień zwykły - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter