2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bracia szkolni odbudują szkoły w Turcji i Syrii

Ocena: 4.5
212

Po niedawnym trzęsieniu ziemi w Turcji jest ponad pół miliona wewnętrznych przesiedleńców, którzy potrzebują dosłownie wszystkiego – powiedziała Radiu Watykańskiemu Laura Ballerini z fundacji De La Salle, działającej przy sieci szkół braci szkolnych.

Fot. pixabay.com/CCO

Zapewnienie ciągłości edukacji jest niezwykle ważne dla dzieci w regionach nawiedzonych przez katastrofy naturalne. Nie chodzi tutaj nawet o wykształcenie, lecz o zapewnienie stabilności dzieciom, o danie im bezpiecznej przestrzeni, która pomoże im przejść przez ten trudny czas - zaznaczyła Laura Ballerini.

Już następnego dnia po trzęsieniu ziemi nasze szkoły wysyłały pomoc humanitarną na tereny dotknięte katastrofą. Trzy z nich leżą w Turcji, ale nie w regionie nawiedzonym przez katastrofę. Mimo to okazały wielką solidarność ze swoimi rodakami, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi, i natychmiast przystąpiły do działania, zbierając różne artykuły humanitarne. Były to m.in. ciepłe ubrania - ponieważ w czasie trzęsienia ziemi temperatury spadły poniżej zera – woda, konserwy, mleko w proszku oraz materiały higieniczne, zwłaszcza dla dzieci. Sercem naszej misji jest jednak zawsze zapewnienie dostępu do edukacji. Obecnie oceniamy, jak możemy pomóc w odbudowie centrów edukacyjnych na obszarach dotkniętych przez kataklizm w Turcji. Chodzi tu o wsparcie dla szkół, które straciły wszystko. Już wysyłamy przybory szkolne, które w obecnej sytuacji służą do nauki w tymczasowych kontenerach. Jednak w dalszej perspektywie naszym celem jest pomoc w odbudowie szkół na terenach dotkniętych przez trzęsienie ziemi 

- powiedziała papieskiej rozgłośni przedstawicielka fundacji De La Salle.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 czerwca

Piątek, dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 11-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter