8 grudnia
środa
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Afganistan: W walkach zginęło kilkunastu żołnierzy

Ocena: 0
1867

Co najmniej 15 afgańskich żołnierzy i członków sił specjalnych zginęło w walkach w zachodniej prowincji Farah, które wywiązały się po ataku na zgromadzone w regionie oddziały przez bojowników talibskich w sobotę w nocy – poinformowały lokalne władze.

fot. PAP/EPA/JAWAD JALALI

Zaatakowane oddziały przygotowywały się do nocnego ataku na rebeliantów w powiecie Bala Buluk.

Według przedstawiciela władz prowincji w walce zginęło co najmniej 15 osób, a trzy uznaje się za zaginione. Dodał, że w trakcie walk wezwano na pomoc siły powietrzne i zabito ponad 30 Talibów.

Rzecznik ministerstwa obrony gen. Dawlat Waziri potwierdził, że doszło do ataku na siły afgańskie, ale powiedział, że zabitych zostało czterech członków sił specjalnych, a kilku zostało rannych.

Rzecznik Talibów napisał na Twitterze, że w wyniku ataku na oddziały wojskowe w pobliżu centrum powiatu Bala Buluk zginęło lub rany odniosło 53 komandosów. Talibowie utrzymują też, że udało im się przechwycić dużą ilość broni.

Sobotni incydent był kolejnym z serii ataków na afgańskie siły bezpieczeństwa w prowincji Farah, położonej między granicą z Iranem a uchodzącą za zagłębie Talibów prowincją Helmand. Miejscowe władze poprosiły o wzmocnienie sił w regionie.

24 lutego osiemnastu afgańskich żołnierzy zginęło, a dwóch zostało rannych w ataku talibskich bojowników na ich posterunek w powiecie Bala Buluk.

Przedstawiciele władz USA i Afganistanu twierdzą, że Talibowie znaleźli się ostatnio pod zwiększoną presją ataków z powietrza i ze strony sił lądowych, wykazują się jednak nadal dużą zdolnością do zadawania szkód armii afgańskiej – przypomina Reuters. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 grudnia

Środa, II Tydzień Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Oto Ja służebnica Pańska,
niech Mi się stanie według twego słowa!

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter