25 lutego
czwartek
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abby Johnson: niech Polacy mocno opowiadają się za życiem

Ocena: 0
1979

Z kilkudniową wizytą w Polsce gosci znana amerykańska działaczka pro-life Abby Johnson, której historię - od dyrektora w jednej z największych klinik aborcyjnych Planned Parenthood do zaangażowanej obrończyni życia - opowiada głośny film „Nieplanowane” i książka pod tym samym tytułem.

Fot. PAP/Mateusz Marek

 Abby Johnson przyjeżdża do Polski jako założycielka Fundacji „I nie było już nikogo”, pomagającej osobom, które z przyczyn etycznych zdecydowały się odejść z klinik aborcyjnych, oraz jako autorka nowo wydanej nakładem Wydawnictwa Esprit ksiazki Ściany będą wołać”. Swoją wizytę w Polsce rozpoczęła od spotkania z dziennikarzami w warszawskiej siedzibie PAP, wyrażając już na początku nadzieję, że jej wizyta w Polsce i jej publikacje wzmocnią w Polakach postawę antyaborcyjną. Podkreśliła także, że obecnie widać w świecie tendencję do odczłowieczania ludzi, co dotyczy zarówno nienarodzonych, wobec których stosuje się aborcję, jak i starszych, poddawanych eutanazji.

Pytana o to, jaki sposób zaangażowania pro-life jest najbardziej skuteczny, Johnson stwierdziła, że najważniejsza jest modlitwa ale bardzo ważne jest także obecność przeciwników aborcji pod klinikami, gdzie są one dokonywane.

Ważny jest jednak sposób, w jaki jesteśmy obecni – ważniejsza jest modlitwa niżeli krzyk a najważniejsza zaś oferta konkretnej pomocy dla kobiet chcących dokonać aborcji

– uważa Amerykanka.

Abby Johnson mówiła także o swojej konwersji przed ośmiu laty z Kościoła baptystów na katolicyzm, kiedy po zdecydowanych wypowiedziach w obronie życia w jej wspólnocie spotkała ją reprymenda i sugestia, że nie jest dobrze widziana wśród baptystów. Wtedy - pod wpływem przeżycia katolickiej Mszy św. - zaczęła zgłębiać nauczanie Kościoła.

Przeczytałam Katechizm Kościoła Katolickiego od początku do końca i z powrotem. Znalazłam tam odpowiedzi na wiele pytań. Czytałam też Ojców Kościoła

– wyznała Johnson. Z kolei - jak mówi - na jej mężu duże wrażenie wywarła encyklika Pawła VI „Humanae vitae”. "Po lekturze także i on nie miał wątpliwości, by zostać katolikiem" – stwierdziła Johnson.

Obecnie była dyrektor kliniki aborcyjnej jest matką ośmiorga dzieci i szczęśliwą żoną.

Kolejne spotkania z Abby Johnson odbędą się w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumii i Warszawie. W sobotę 15 amerykańska działaczka pro-life spotka się w Sejmie z Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. Poinformowała, że jej cele nie jest próba bezpośredniego wpływu na toczące się debaty nt. aborcji lecz podzielenie się swoim doświadczeniem i świadectwem.

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski znajduje się na stronie abbywpolsce.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 7, 7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 25 lutego par. MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Markiewicza 1, AW)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter