20 stycznia
niedziela
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Amnesty International namawia do aborcji. Podaje kuriozalne powody

Ocena: 3.3
1780

Międzynarodowa organizacja włączyła się w kampanię popierającą zabijanie dzieci. W specjalnym spocie wideo zachęca Irlandczyków do głosowania za aborcją w organizowanym 25 maja referendum.

fot. streetsincolour, lic. CC BY, flickr

Irlandia zwraca się do swoich obywateli z pytaniem, czy należy zliberalizować prawo, dotyczące aborcji. To temat, który od lat budzi kontrowersje w tamtejszym – i nie tylko – społeczeństwie.

Do głosowania na „tak” namawia Amnesty International, która opublikowała wideo z odpowiedziami na pytanie „co jest irytującego w byciu w ciąży”. Jak czytamy na Twitterze organizacji, „AmnestyIreland zapytała o to Irlandki. Już 25.05 referendum w Irlandii, czy odejść od prawie całkowitego zakazu aborcji. My mówimy TAK! Restrykcyjne prawo zagraża wszystkim kobietom w ciąży”.

Jakie są odpowiedzi na tak zadane pytanie? Między innymi „nie możesz pomalować paznokci u stóp” i „byłam tak ogromna, że nie mogłam sama wyjść z wanny”.

Na reakcje oburzonych internautów nie należało długo czekać.

Kampania na rzecz liberalizacji przepisów dotyczących ciąży i aborcji realizowana jest z aktywnym udziałem premiera Irlandii Leo Varadkara, który w ubiegłym tygodniu tłumaczył, że zmiana przepisów jest konieczna dla ochrony praw kobiet. Premier zaapelował o poparcie dla zniesienia ósmej poprawki do konstytucji z 1983 roku, która uznała prawo nienarodzonego dziecka do życia.

Sondaże z połowy miesiąca wskazywały na przewagę zwolenników liberalizacji przepisów, wynik jednak nie jest przesądzony. Batalia o ochronę życia toczona jest przez różne organizacje, które zachęcają do powrotów z zagranicy do Irlandii, aby wziąć udział w referendum i nie dopuścić do wprowadzenia przepisów, które umożliwią zabijanie nienarodzonych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -