29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tusk: w sprawie migracji musimy intensywniej pracować nad jednością

Ocena: 0
130

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział dziennikarzom w czwartek przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli, że w kwestii migracji Unia musi intensywniej i efektywniej pracować nad jednością.

fot. PAP/EPA/Tamas Soki

Podkreślił, że w kwestii migracji istnieje nadal w UE podział między Wschodem a Zachodem. Zaznaczył, że temu podziałowi "towarzyszą emocje", co utrudnia znalezienie wspólnego języka i argumentów. – Musimy pracować nad naszą jednością (w kwestii migracji) jeszcze bardziej intensywnie i bardziej efektywnie, niż dotychczas – powiedział Tusk.

Poinformował też, że szczyt UE będzie koncentrować się wokół kilku najważniejszych tematów, w tym Brexitu, oraz stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO). Tusk przypomniał, że w czwartek zostanie zainicjowana stała współpraca strukturalna w dziedzinie obronności UE, którą określił jako "ambitną".

Komisja Europejska skrytykowała w środę list Tuska do przywódców UE w sprawie uchodźców. Szef RE napisał w nim, że wprowadzenie systemu kwotowania uchodźców okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Zapowiedział też, że zaproponuje "dalsze działania", jeśli do czerwca 2018 roku nie będzie rozwiązania w sprawie rozdzielania uchodźców między państwa członkowskie.

Propozycje szefa Rady Europejskiej, który zasugerował rezygnację z forsowania automatycznego rozdziału uchodźców, zostały mocno skrytykowane również przez kilka państw członkowskich UE.

Z Brukseli Łukasz Osiński(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter