26 stycznia
niedziela
Tymoteusza, Michała, Tytusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tusk: w sprawie migracji musimy intensywniej pracować nad jednością

Ocena: 0
106

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział dziennikarzom w czwartek przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli, że w kwestii migracji Unia musi intensywniej i efektywniej pracować nad jednością.

fot. PAP/EPA/Tamas Soki

Podkreślił, że w kwestii migracji istnieje nadal w UE podział między Wschodem a Zachodem. Zaznaczył, że temu podziałowi "towarzyszą emocje", co utrudnia znalezienie wspólnego języka i argumentów. – Musimy pracować nad naszą jednością (w kwestii migracji) jeszcze bardziej intensywnie i bardziej efektywnie, niż dotychczas – powiedział Tusk.

Poinformował też, że szczyt UE będzie koncentrować się wokół kilku najważniejszych tematów, w tym Brexitu, oraz stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO). Tusk przypomniał, że w czwartek zostanie zainicjowana stała współpraca strukturalna w dziedzinie obronności UE, którą określił jako "ambitną".

Komisja Europejska skrytykowała w środę list Tuska do przywódców UE w sprawie uchodźców. Szef RE napisał w nim, że wprowadzenie systemu kwotowania uchodźców okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Zapowiedział też, że zaproponuje "dalsze działania", jeśli do czerwca 2018 roku nie będzie rozwiązania w sprawie rozdzielania uchodźców między państwa członkowskie.

Propozycje szefa Rady Europejskiej, który zasugerował rezygnację z forsowania automatycznego rozdziału uchodźców, zostały mocno skrytykowane również przez kilka państw członkowskich UE.

Z Brukseli Łukasz Osiński(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Pan moim światłem  i zbawieniem moim
Dziś w Kościele: niedziela, III tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 8, 23b–9, 3; Ps 27 (26),1bcde. 4. 13-14; 1 Kor 1,10-13.17; Mt 4, 12-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -