24 listopada
wtorek
Flory, Emmy, Chryzogona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Propozycja premier ws. zmian w rządzie nie dotyczy MNiSW

Ocena: 0
375

Władze Porozumienia będą zastanawiać się jakie stanowisko zająć wobec propozycji zmian strukturalnych w rządzie przedstawionej przez premier Beatę Szydło - zapowiedział szef tej partii, wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Dodał, że propozycja ta nie dotyczy jego resortu.

fot. PAP/Leszek Szymański

Gowin powiedział też we wtorek w radiowej Trójce, że spodziewa się, iż ostateczne decyzje ws. rekonstrukcji rządu zapadną na przełomie listopada i grudnia.

Wicepremier pytany o jego poniedziałkowe spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odpowiedział, że rozmowa ta dotyczyła rekonstrukcji rządu.

– Rozmawialiśmy z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim o rekonstrukcji, także o propozycjach, które wczoraj przedstawiła mu pani premier Szydło – powiedział Gowin.

W poniedziałek – jak poinformowała PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek – premier Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Gowin powiedział, że nie zapadły jeszcze żadne decyzje personalne. – Na razie rozważamy zmiany proceduralne, a od wczoraj także, po propozycji pani premier Szydło, ewentualne zmiany strukturalne w rządzie, czyli nowy podział na ministerstwa – powiedział Gowin.

Podkreślił, że nie znał wcześniej propozycji premier Szydło. – Dzisiaj zbiera się prezydium Porozumienia – przedstawię tę propozycję, będziemy się zastanawiać jakie zająć wobec niej stanowisko – zapowiedział. – Mogę powiedzieć tyle, że nie dotyczy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dodał wicepremier.

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że z całą pewnością rekonstrukcję rządu trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie.

Również Gowin stwierdził we wtorek, że – prawdopodobnie te decyzje będziemy musieli jeszcze nieco odłożyć. Spodziewam się, że ostatecznie zapadną na przełomie listopada i grudnia – powiedział wicepremier.

Jego zdaniem nie doszło do spowolnienia prac rządu z powodu zapowiadanej rekonstrukcji. – Ja nie dostrzegam takich perturbacji, natomiast dyskusja o rekonstrukcji, moim zdaniem, rzeczywiście mogłaby trwać krócej – powiedział Gowin. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 listopada

Wtorek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 14,14-20; Ps 96,10-13; Łk 21,5-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter