21 marca
czwartek
Lubomira, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Duda powitał prezydenta Stanów Zjednoczonych

Ocena: 0
99

Prezydent Andrzej Duda powitał w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa. Następnie obaj przywódcy będą rozmawiać w cztery oczy, po czym wezmą udział w rozmowach delegacji polskiej i amerykańskiej.

fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Duda powitał Donalda Trumpa w Antyszambrze Wielkiej Sali Asamblowej.

Rozmowa prezydentów w cztery oczy, która planowana jest na ok. 25 minut, ma dotyczyć m.in. bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej. Po niej prezydenci wezmą udział w rozmowach plenarnych z udziałem obu delegacji, następnie wygłoszą oświadczenia dla mediów.

Prezydent Trump, który wraz z małżonką Melanią i liczącą prawie 20 osób delegacją przybył do Warszawy w środę wieczorem, spotka się w czwartek także z reprezentantami państw Trójmorza. W Warszawie równolegle z wizytą amerykańskiego przywódcy odbywa się szczyt tej inicjatywy.

Wczesnym popołudniem prezydent Trump wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Ma to być wystąpienie programowe amerykańskiego przywódcy poświęcone sytuacji międzynarodowej i jego wizji polityki zagranicznej. Wystąpienie poprzedzi złożenie hołdu przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich przez obie pary prezydenckie i weteranów. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -