22 kwietnia
poniedziałek
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ONZ: Międzynarodowy Trybunał Karny otrzymał dane o zbrodniach Rosji

Ocena: 0
551

Strategią Rosji jest niszczenie cywilów na Ukrainie. Choć od początku wojny dokonano tysięcy bombardowań i ostrzałów, tylko ułamek z nich był wymierzony w cele wojskowe. Z dnia na dzień wzrastają walki z cywilami.

Fot. www.icc-cpi.int - Międzynarodowy Trybunał Karny

Najcięższe działania wojenne powodują śmierć i obrażenia "coraz większej liczby cywilów po obu stronach linii frontu w obwodach donieckim i ługańskim" - czytamy w raporcie ONZ. Według szacunków agencji międzynarodowych, pomocy potrzebuje blisko 16 mln Ukraińców, w tym 6,7 mln przesiedleńców.

Do wczoraj odnotowano „17 314 ataków na cele cywilne i nieco ponad 300 na cele wojskowe” – twierdzi pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhen Jenin. Doliczno się też 277 rosyjskich ataków na placówki służby zdrowia. Jak informuje Biuro Humanitarne ONZ na Ukrainie, w Mariupolu sytuacja jest tak tragiczna, że ludzie muszą czerpać wodę z kałuż, a dostępnych jest jedynie 5 litrów wody pitnej na osobę tygodniowo.

Zbrodnie przeciwko cywilom potwierdziła również misja śledcza OBWE, która w 120-stronicowym raporcie, do którego dotarł dziennik Avvenire, potwierdza, że „nowe dowody pojawiają się także po odkryciu masowych grobów”. Na dużą skalę dokonywane są też deportacje Ukraińców do Rosji. Zatrzymani cywile i jeńcy są źle traktowani, a nawet nakładane są kary śmierci.

Moskwa nadal szerzy swoją propagandę twierdząc, że dworce kolejowe, centra handlowe, domy prywatne, pola uprawne, szpitale, a nawet kościoły, były miejscem pobytu ukraińskich żołnierzy. W piątek rosyjskie ministerstwo obrony twierdziło, że ostrzał Winnicy trafił w obiekt wojskowy, w którym odbywało się spotkanie ukraińskich oficerów i „zagranicznych dostawców broni”. W ataku zginęło 23 cywilów, wśród nich troje małych dzieci.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Poniedziałek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 1-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter